Göze İyi Gelen Besinler

göze iyi gelen yiyecekler besinler gıdalar hangileri

Göze iyi gelen besinler neler? Göze iyi gelen yiyecekleri hayatımıza sokarak, göze iyi gelen bitkilerden ve vitaminlerden faydalanabilir göz sağlığımızı koruyabiliriz.

Gözlerin bozulmaması için bu yiyecekleri mutlaka hayatınıza sokun.

Göze iyi gelen yiyecekler

İlk sırada havuç var. Göze iyi gelen vitaminler listesinde başta gelen A vitamini açısından oldukça zengin. Havuç suyu her gün bir bardak içilebilir.

havuç suyu faydaları

Yeşil yapraklı sebzeler, vitamin ve mineral açısından zengindir. Hem göze iyi gelen besinler arasındadır hem de tüm sindirim ve bağışıklık sistemini düzenler. Brüksel lahanası, pazı, ıspanak, kale, marul, kıvırcık, lahana, brokoli günlük olarak yemeklerinize eklemeniz gerekenlerden.

göze iyi gelen yiyecekler

Yumurtanın beyazında olan lütein, maküler dejenerasyonu önler. Bu da göz hastalıklarından ve göz bozulmasından bizi korur. Hatta yumurtanın beyazındaki lütein, yeşil yapraklı sebzelerden daha kolay bir şekilde vücudumuzda emilir.

kolay detoks yumurta göz sağlığı

Göze iyi gelen besinler

Göze iyi gelen besinler arasında önemli bir yere sahip olan bir başka yiyecek de balıktır. Özellikle somon, sardunya ve tuna balığı göz sağlığı için doğal ilaçtır. Balıkta bulunan omega-3 yağ asitleri göz kuruluğunu geçiren yiyecekler arasındadır. Ayrıca kataraktın da ilacıdır.

Balıkta bulunan omega-3 yağ asitleri göz kuruluğunu geçiren yiyecekler arasındadır

Göze iyi gelen yiyeceklerden biri de çerezlerdir. Ceviz, kaju ve yer fıstığı E vitamini açısından oldukça zengindir. Bu da yaşlanmaya bağlı göz bozukluklarını önler.

Tagged , , , , , ,

Bir cevap yazın