Sabah Limon Suyu İçmenin Faydaları Nelerdir?

aç karnına limon suyu içmenin faydaları

Sabah aç karna limon suyu içmek faydalı mıdır? Ve bunun faydaları nelerdir? Kilo verdirir mi? Sabahları aç karnına limon suyu içenleri duymuşsunuzdur. Hatta limon suyunu çok uzun süreler boyunca içenler ve hatta reflü gibi mide rahatsızlıkları olup da içenler bile var.

Bazıları limon suyunu sabah kahve veya bitki çayı içmek yerine tercih ederek bir alışkanlık haline getiriyor bazıları da ihtiyaç duydukları için. Sabah aç karnına içilen limon suyunun ne gibi faydası var?

Sindirim sistemi nasıl düzeltilir

Sabah aç karnına içilen sıcak su, içinde limon olsun olmasın sindirim sistemini düzeltir yani kabızlığı önler ve vücuda ihtiyacı olan suyu yeniden kazandırır. Uyuduğumuz saatler boyunca, vücudumuza su girmediği için sabah ilk iş olarak, vücut ısımızda içtiğimiz su bedenimiz için resmen bir ödüldür.

Sabah aç karna limon suyu içmek

Sabah aç karnına içilen limon suyu karaciğer ve lenf sistemi dostu

Karaciğerimiz uyku sırasındayken de çalışarak bir yenilenme süreci içine girer. Sabah içilen limon suyu bu yenilenmeyi destekler ve karaciğerle lenf sisteminin daha sağlıklı şekilde çalışmasını sağlar.

Limon suyuyla bağışıklık sistemi nasıl güçlendirilir?

Limonun içinde bulunan C vitamini ve potasyum sabah direkt olarak alınır ve böylece bağışıklık sistemi güçlendirmiş ve desteklenmiş olur. C vitamini aynı zamanda stresi de azaltır.

Tenimin yumuşak olması için ne yapmalıyım?

Yumuşak ve sağlıklı bir cilt için aç karnına limon suyu içmek bulunmaz bir doğal tedavi yöntemidir. Çünkü sıcak limon suyu derinin de temizlenmesine katkıda bulunur.

aç karna limon suyu içmenin faydaları

Limonlu Su Kilo Verdirir mi?

Almanya’da yapılan bir araştırmada, sabah limon suyu içmek metabolizmayı hızlandırdığı için kilo verdiriyor. Elbette sabah limon suyu içip, öğlen künefe yemek size kilo verdirmez 🙂 Fakat eğer sağlıklı beslenme sürecindeyseniz, kilo vermeniz limon suyu takviyesiyle birlikte hızlanabilir.

Limon suyu ne yapmaz?

Vücudun pH seviyesini düzenlemez, vücuttaki tüm toksinleri temizlemez, IQ’nuzu yükseltmez. Ve limon suyu, sırf alkali olduğu için sizi kanserden koruyacağı bilgisi doğru değildir.

Tagged , , , , , , , , , ,

Bir cevap yazın