ayran detoksu

Ayran Detoksu

Ayran detoksuyla hem kilo vermek mümkün, hem toksinlerden arınmak mümkün.

Ayran detoksunun içeriğindeki her biri birbirinden faydalı olan malzemelerle dinçleşmek ve enerji seviyenizi yükseltmeniz kaçınılmaz.

Bir kase yoğurtta 300 gr. kalsiyum bulunuyor bu da kemiklerin güçlenmesini sağlıyor. Ayrıca kan basıncını dengeliyor, bağışıklık sistemini güçlendiriyor.

Ayran postasyum, b12 vitamini, kalsiyum ve fosfor içeren harika bir prebiyotik. Ayrıca E vitamini, K vitamini, selenyum ve A vitamini açısından zengin olan ayran detoksu hem doyurucu hem ferahlatıcı bir içecek.

Ayran detoksu için malzemeler, tarifi ve yapılışı

  • Yarım yağlı ayran (ev yoğurdundan yapılmış)
  • Nane yaprakları
  • Kişniş yaprakları
  • Rendelenmiş havuç
  • Yarım çay kaşığı kimyon tohumu tozu
  • Bir tutam kaya tuzu

Ayran detoksu nasıl yapılır?

Ayranı cam kavanozun içine koyun. Rendelenmiş havucu ekleyin. Kimyon tohumu tozunu ekleyip karıştırın. Son olarak nane ve kişniş yapraklarını elinizle küçük parçalar halinde koparıp içine atın.

kişniş

Ayran detoksunu sıcak mı yoksa soğuk mu içmeliyim diye sorarsanız, tüm detoks içeceklerini oda sıcaklığında veya sıcak içmenizi tavsiye ederiz. Fakat bazı kişiler ayranı buzlu içebiliyor sadece, bu durumda o şekilde de içebilirsiniz.

Ayran kilo verdirir mi

Sonuçta ayran detoksunun içindeki malzemeler magnezyum, potasyum ve omega-3 yağ asitleri açısından çok zengindir ve bu içecek siz enerji verir. Ve barındırığı kalsiyum ayran kilo verdirir mi sorunuza olumlu cevap verir.

Ayran detoksu gibi detoks içeceklerini hazırlayıp içerken, beslenmenize de dikkat etmelisiniz. Hamurişi, kızarmış yiyecekler, fast food türü yiyecekler, konserveler ve işlenmiş gıdalardan ne kadar uzak durursanız detoks içecekleri de o kadar çok işe yarar ve vücudunuzu toksinlerden arındırır.