yorgunluğa iyi gelen ballı detoks tarifi

Yorgunluğa İyi Gelen İçecekler : Ballı Detoks

Kendinizi yorgun ve halsiz hissediyorsanız, bir yerden bir yere gitmek zor geliyorsa ve hatta kolunuzu kaldıracak gücü kendinizde bulamıyorsanız; sizi canlandıracak ve vücudunuzu dinçleştirecek detoks suyu tarifi!

Üstelik hem yazın hem de kışın bu tarifi bir dakikada hazırlayabilirsiniz.

İsterseniz soğuk çay olarak isterseniz de sıcak çay olarak. Bu detoks bombası yorgunluğa iyi gelen çaylar listenizin favorisi olacak.

Hiçbir alet edevat gerektirmeyen yorgunluğa iyi gelen içecekler arasında hem kolay hazırlanması hem de hızlı etki etmesiyle size enerji verecek bu ballı tarife hemen başlayalım.

Limon vücudun pH dengesini düzenlerken, kırmızı biber ve tarçın iltihap giderici, sindirim düzenleyici ve bağışıklık sistemini güçlendirici etkisiyle bu tarifi destekliyor.

Yorgunluğa iyi gelen ballı detoks içeceği

Yorgunluğa iyi gelen içecekler arasında önemli bir yeri olan bu detoks tarifinde sadece limon, tarçın, zencefil, bal, elma sirkesi ve kırmızı pul biber kullanılıyor. Bunu içtikten sonra zıpkın gibi olacaksınız 🙂

yorgunluğa iyi gelen çaylar içecekler

Bu tarifi isterseniz yorgunluğa iyi gelen çaylar listenize de koyabilirsiniz çünkü hem soğuk hem de sıcak bir içecek olarak hazırlama imkanınız var.

  • 1 bardak su sıcak veya soğuk)
  • 2 yemek kaşığı elma sirkesi
  • 2 yemek kaşığı limon suyu
  • 2-3 cm taze zencefil
  • Çeyrek çay kaşığı tarçın ve kırmızı pul biber
  • 1 çay kaşığı katkısız bal

Tüm malzemeleri kaynattığınız suyun içine atın. İki dakikada yorgunluğa iyi gelen içecekler arasında olan ve etkisini hemen göreceğiniz, bu yorgunluğa iyi gelen çayınız hazır!