Detoks Diyetinde Suyun Önemi

suyun önemi su içmek

Detoks diyetinde su neden önemlidir? Su, evrensel çözücü ve Çin felsefesinde Tao’nun en kusursuz örnek sembolüdür.

Lao Tze’nin Tao Teh Ching’de belirttiği gibi “hiçbir şey sudan yumuşak değildir fakat nesnelere güç ve dayanıklılıkla saldırdığında hiçbir şey ona dayanamaz.

Su yeterli süre tanındığında, neredeyse tüm toksinleri çözüp, eriyik halinde tutup, atılım için başka bir yere taşıyabilir. Tıpkı şehir kanalizasyonu ve sanayi atık sistemleri gibi, su da atık maddelerin vücuttan çıkartılması için gerekli araçtır.

Su içmenin faydası nedir?

Bu yüzden, detoks sürecinde dokulardan kana bırakılan tüm toksinleri ve artıkları eritip, nötrleştirip atmak için fazladan saf alkalik su içilmelidir. Su aynı zamanda besinleri yiyeceklerden çıkartıp onları kana taşıyan ve eriyik halinde hücrelere ulaştıran elementtir.

İnsan vücudunun yüzde 70’ten fazlası sudan oluşur, kanın yüzde 90’ı ve beynin yüzde 80’i sudur. Kemiklerde bile yüzde 35 oranında su bulunur. Su, kanı ve dokuları temizlemek ve toksinleri atmak için gerekli olduğu kadar, hayati sıvıların beslenmesi ve bütünleşmesi için de vazgeçilmezdir. Tüm bu fonksiyonları yerine getirebilmesi için yeterli miktarda su tüketilmelidir.

Su içmek neden önemlidir?

su içmek neden önemlidir

Suyun enerjiyi ve bilgiyi taşımak için benzersiz bir kapasitesi vardır. Ayrıca vücudu temizlemek ve iyileştirmek için güçlü ve etkili bir araç olarak hassasiyetle programlanabilir. Elektroliz ve manyetik alanlar, ışık ve ses, oksijen ve bitkisel esanslar gibi değişik yöntemler kullanılarak suya enerji yüklenebilir ve belirli bilgi kalıpları yerleştirilerek, güçlü sağaltıcı temizleme ve iyileştirme özellikleri kazandırılabilir.

Suyun faydaları nelerdir?

Günümüzde herkesin suyu, temizleyici ve arındırıcı özelliklerini geliştirecek, dokularda hidrasyonu sağlama ve hücrelere besi ve tıbbi bitkisel özleri taşıma kapasitesini artıracak şekilde programlamak için yararlanabileceği, hem geleneksel hem de modern teknolojik yöntemler vardır. Su, dahili olduğu kadar harici kullanım için de sağaltıcılıkla programlanabilir ve her iki uygulama da herhangi bir detoks programı için çok yararlıdır.

Tagged , , ,

Bir cevap yazın