en iyi detoks uygulaması

Detoks Uygulamaları

Herkese farklı detoks mu uygulanır? En iyi detoks uygulamaları hangileri? Detoks nasıl uygulanır? Herkes detoks diyeti yapabilir mi?

Detoks diyetini uygulamak için mutlaka bir doktora başvurulmalıdır. Detoks ağır ve disiplinli bir rejimdir ve kontrol altında uygulanmalıdır. Tansiyonu düşük kişilere ya da yoğun olarak çalışan kişilere ve bazı rahatsızlıkları olan kişilere detoks diyeti önerilmeyebilir. Detoks diyetlerinde tüketilen gıda ve doğal desteklere karşı alerjiler sorgulanmalıdır.

Detoks uygulaması nasıl yapılır?

Detoksa başlamak için bireyin kendini ruhen ve bedenen hazırlaması gerekir. Yapılanlar hem fiziksel, hem duygusal, hem de maddi olarak zorlayıcı olabilir.

Nadiren, kişilerde bir günlük detokstan sonra, iyileşme krizi de denen bir-iki güne uzayabilen yorgunluk veya kötülük hali görülebilir. İşte bu yüzden bilirkişi tarafından kontrol sağlanarak uygulamakta fayda vardır.

yağ yakan detoks smoothie

Detoks içecekleri smoothieler

Günlük olarak meyve kürleri veya sebze kürleri içilebilir, zevkinize göre smoothieler hazırlanabilir. Ve bu detoks smoothieleri rutin beslenme şekline eklenebilir. Fakat sıkı bir detoks diyeti uygulamak için detoksun mantığını anlamak, özümsemek ve tüketilecek olan gıdalar konusunda bilinçli olmak gerekir.

Detoks uygulamaları

Cep telefonunuza indirebileceğiniz detoks beslenme programları da artık günümüzde doktorlar tarafından hazırlanmakta. Hem herkesin uygulayabileceği detoks kürleri hem de özel sağlık durumlarında kullanılabilecek detoks programları hakkında bilgi edinebilirsiniz.

detoks uygulamaları

En iyi detoks uygulamaları hangisidir? Besinlerin kalorilerini ve faydalarını içeren, bilirkişiler tarafından hazırlanmış olan uygulamalardır. Bir gıdanın alerjik etkisi olup olmadığının belirtildiği, tüketildiğinde neye yarayacağının anlatıldığı uygulamalardır. Bu yüzden detoks uygulamalarını telefonunuza yüklerken bu kriterlere dikkat etmenizi öneririz.