3 günlük detoks diyeti nedir nasıl yapılır

3 Günlük Detoks Diyeti Nasıl Yapılır?

3 günlük sıvı detoks diyeti nasıl yapılır? Kilo verdirir mi? 3 günlük detoks suyu nasıl hazırlanır? Nasıl bir beslenme şekli uygulamalıyım diye merak ediyorsanız bu yazımızda bunlardan bahsettik.

Detoks diyeti nedir faydaları nelerdir? başlıklı yazımızdan detoks diyetinin yararlarına bakabilirsiniz. Ayrıca herkes detoks diyeti yapabilir mi ve toksin nedir konularına da bakmanızda fayda olacaktır.

Diyeti uygulayabileceğiniz iki yöntem var. Birincisi üç gün boyunca sadece detoks suyu içmek ya da üç gün boyunca beslenmenizi detoks diyetine uygun hale getirmek.

Her iki seçenek için de diyet öncesi ve sonrasında hazırlık ve normale geçiş döneminin önemli bir yeri vardır.

3 günlük detoks suyu

3 günlük sıvı detoks diyeti yapmak veya gıdalarla detoks diyeti yapmak istediğinizde izlemeniz gereken yolda ortak bazı noktalar vardır.

3 günlük detoks suyu nasıl hazırlanır? Diyetinizde smoothie tarifleri içerisinden her gün üç adet seçerek sadece bunları tüketmeniz ve elbette ortalama iki litre su içmeniz gerekir. Bu içeceklerle birlikte zayıflatan detoks çayı da kullanabilirsiniz.

3 günlük detoks diyeti nasıl yapılır

Kolay detoks diyeti, sizin diyete başlamadan önceki hazırlık aşamanıza da bağlıdır. Diyete başlamadan bir süre önce (en az üç gün) karbonhidrat, şeker ve süt tüketiminizi en aza indirgemeniz, diyet boyunca size çok daha fazla kolaylık sağlayacaktır.

10 günde göbek eriten diyet tarifi

3 günlük detoks yapanlar

Detoksun arındırıcı özelliğiyle birlikte diğer etkilerini hemen görmeniz mümkündür. 3 günlük detoks diyeti yapanlar, sindirim sistemlerinin düzeldiğini, ciltlerinin aydınlandığını ve canlandığını, karın göbek bölgesindeki şişliğin gittiğini üç günün sonunda hemen görebilirler.

3 günlük detoks suyu

3 günlük detoks diyeti zararlı mı? Hayır aksine yararlıdır. Çünkü detoks içecekleri içinde vücudunuzun günlük olarak ihtiyaç duyduğu vitamin ve mineraller vardır. Gün içerisinde içeceğiniz iki veya üç değişik detoks suyu veya smoothie ile kendinizi çok daha zinde hissedebilirsiniz.

Bahar detoksu nedir?

Detoks diyeti kaç kilo verdirir?

Dilerseniz 1 günlük detoks diyeti yaparak, vücudunuzun ne gibi bir iyileşme gösterdiğini kendiniz görebilirsiniz. Daha sonra üç günlük veya 1 haftalık detoks diyeti ya da 10 günlük detoks diyeti uygulayabilirsiniz.

Detoks diyeti kaç kilo verdirir dediğimizde diyeti yapacağınız süre önemlidir. Detoks diyeti kilo verdirir mi derseniz cevabı kesinlikle evettir. Özellikle karın ve göbek bölgesindeki yağlardan doğal bir şekilde kurtulmanızı sağlar.