Hidroterapi Cilt Bakımı

hidroterapi nedir nasıl yapılır

Hidroterapi nedir? Hidroterapi cilt masajı nasıl yapılır? Faydaları nelerdir? Hangi sabun cilde ve yüze iyi gelir? Detoks sırasında cildin, atıkların çıkış noktalarından biri olması nedeniyle, ağır bir görevi vardır ve gözeneklerinden çıkan toksinlerle temas yüzünden kolaylıkla hasar görüp bozulabilir.

Bu yüzden detoks diyeti süresince zarar görmesini engellemek ve lenflerden, kandan ve dokulardan atılan toksinlerin atılımını hızlandırmak için, cilde özel önem vermek gerekir. Hidroterapi de bu uygulamalardan biridir.

Vücudun içinin hafif alkalik olmasının aksine, cildin dış yüzeyinin, harici patolojenlerin istilasını engellemek için hafifçe asidik olması gerekmektedir. Vücuda içeriden saldıran mikroplar, anaerobikken ve asidik ortamda var olabilirken, vücudun dış yüzeyine saldıran aerobiktir ve asitli ortama dayanamazlar; bu yüzden cildin pH değerinin hafifçe asidik olması gerekir.

hidroterapi nedir

Hangi sabun yüze ve cilde iyi gelir?

Birçok insan, içinde güçlü alkalik deterjanlar bulunan banyo sabunları ve şampuanlar kullanarak bu asit örtüsünü yıkarlar. Bu, cildi enfeksiyonlara, isiliğe ve tahrişlere karşı savunmasız bırakır.

Bu yüzden normal ticari banyo sabunlarının ve şampuanlarının kullanımı azaltılmalı veya saf sebze özlerinden, yemiş ve bitkilerden elde edilen uçucu yağlar kullanılarak üretilmiş, kimyasal katkılar barındırmayan şampuan çeşitleri tercih edilmeli ve hidroterapiye destek sağlanmalıdır.

Mikro su cihazı

Diğer bir çözüm ise, banyonuzda bir kova mikro su cihazıyla üretilmiş iyonize asitli su bulundurup cildinizi ve saçınızı duştan sonra bu su ile durulamaktır.

mikro su detoks

Bu su, filtrelenmiş, iyonize ve mikro kümelenmiştir ve dahili olarak kullandığınız alkalik versiyonu gibi, son derece saftır ve güçlü sağaltıcı özellikler taşır, saçlarınız ve cildiniz için antiseptik asitleştirici olarak işlevseldir.

Hidroterapi Suyla Tedavi Faydaları Nelerdir?

Detoks diyeti boyunca cildinizi korumanın ve toksik atıkların gözeneklerden atılımını hızlandırmanın en iyi yolu vücudunuzu ıslatmaktır; hatta bu, sadece deniz tuzu veya epsom tuzu ve uçucu bitkisel yağlar eklenmiş sıcak suyla ayak banyosu bile olabilir. Hidroterapi, yani suyla tedavi sağlık açısından çok önemlidir.

Hidroterapi nasıl yapılır?

Bu durumda evde yapabileceğiniz en basit hidroterapi cilt bakımı ayak banyosu, ayak masajı veya ayak detoksu olabilir. Epsom banyosu da oldukça faydalıdır.

Tüm vücudunuzu ıslatma imkanınız veya evde küvetiniz yoksa, ayak bileklerinize kadar gelen tuzlu suyla yapılan ayak banyosu, toksinlerin lenf kanalları aracılığıyla ayaklarınıza indirip atılımını sağlamak için çok etkilidir.

Tagged , , , , ,

Bir cevap yazın