ev detoksu temizlik

Ev Detoksu İle Doğal Ev Temizliği Ve Arınma Yapabilirsiniz

Vücudumuzdaki toksinlerden arınmak için detoks yapıyoruz peki ya evimizi ne kadar arındırabiliyoruz? Bir yandan sağlıklı beslenip arınmaya çalışırken, diğer yandan evin içinde ve kişisel temizlik için kullanılan kimyasal maddeler bu arınmaya engel olurlar. Ev temizliğinde de toksik olmayan doğal maddeler kullanabiliriz.

Sabunla banyo temizliği Küvet ve lavabodaki kirleri çıkartmak için banyoda kullandığınız sabunlu bezle küvetinizi silin. Klasik ve katkısız bir sabun, küvetinizdeki çeşitli zarar veren materyallerin çözülmesini sağlar. Yuvarlak çizerek, daire şeklinde bastırarak küvetinizi bu bez ve sabunla silin. Bu işlemi her banyo yaptıktan sonra uygulayın.

doğal banyo temizliği

Karbonatla ocak temizliği Ocağınıza bir miktar su ve karbonat karışımı dökün. 12 saat boyunca bekletin. Veya geceden yapıp, ertesi güne kadar ocak üstünde bırakın. Ertesi gün ıslak bir havluyla ocağı silin. Çıkmamış olan inatçı lekeler görürseniz, üzerine bir miktar sirke dökün. Ve arından yine sirkeyle silin.

Evde en kolay şekilde detoks nasıl yapılır?

Doğal temizlik ürünleriyle ev detoksu

Doğal yer temizliği Yerleri silmek için sıcak suyun içine bir miktar sirke koyun. Hoşunuza giden bir esansiyal yağ da ekleyebilirsiniz. Fakat bir litre suya iki damla yağ oranında olmalı. Arından yerleri silin. Doğal temizlik ürünleriyle ev temizliği yaparken, yani ev detoksu yaparken bu karışımı parkelerinizde de rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

parke temizliği

Doğal oda kokusu yapmak Eviniz güzel koksun istiyorsunuz ve bunun için odanın bir kenarına koyulan ve belli aralıklarla temiz hava fışkırtan ürünler kullanıyorsunuz. Fakat bu ürünler hem sizin sağlığınız için hem de ozon tabakası için çok zararlı. Doğal bir yöntemle de oda kokusu yapabilirsiniz. Sıcak suyun içine sevdiğiniz turunçgillerin kabuklarını atın ve kaynatın. Daha sonra bu suyun içinde hoşunuza giden bir esansiyel yağdan bir kaç damla damlatın ve odanıza sprey yardımıyla uygulayın.

Doğal ev temizliği

Doğal halı temizliği Mısır unu veya karbonatla da halılarınızı doğal şekilde temizleyebilirsiniz fakat sirkeyle temizlik yaparsanız ve sirkeli sıcak suyun içine bir kaç damla doğal yağ eklerseniz halılarınız pırıl pırıl olur ve çok daha derinlemesine temizliğe sahip olur. Halıya bir şey döküldüğü anda hemen bu işlemi yaparsanız çok daha hızlı bir çözüm sağlamış olursunuz.

Unutmayın kimyasal temizlik malzemelerinin yerine limon, tuz, karbonat ve sirke kullanarak sağlığınızı çok daha fazla korumuş ve evinizde de detoks yapmış olursunuz.