toksinler doku kirliliği

Doku Kirliliği Nedir? Hangi Hastalıklara Yol Açar?

Kan asidozu ile doku kirliliğinden kaynaklanan ve en sık rastlanan hastalıkların ve semptomların listesini çıkarttık.

Kan kirliliğinden kaynaklanan hastalıklar

Mide ekşimesi, saç dökülmesi, alerjiler, artrit3, baş ağırısı, kötü vücut kokusu, cerahatli yaralar, migren, sık üşütmeler, mantar enfeksiyonları, vajina enfeksiyonları, gastrit, depresyon, sedef hastalığı, aşırı mukoza salgısı, sinüzit, hiperaktivite ve anksiyete, aşırı yorgunluk, tüm kanser türleri doku kirliliğinden kaynaklanan hastalıklar olarak sıralanabilir.

Doku kirliliğinin belirtileri

Kötü beslenme ve zararlı alışkanlıklar gibi ikincil sebepler etkili olsalar da, ana sebep her zaman kan zehirlenmesidir. Yani kanda iltihap durumunun ortaya çıkmasıdır. Bu içsel kirlilik nötrleştirilmeden ve toksinler sistemden atılmadan rahatsızlıklar ortadan kalkmayacaktır.

Doku kirliliği nasıl geçer?

Kirlenmenin tek çözümü arınmadır. İnsan vücudunun içsel kirlenmesi ve bunun sebep olduğu kronik kan kirliliği söz konusu olduğundaysa, arınmanın anlamı kan dolaşımının ve vücuttaki dokuların düzenli olarak temizlenmesidir. Yani vücuttan toksinlerin atılması gerektiğidir.

Toksik kalıntılar vücutta mutlaka birikir, bunlardan arınmanın tek yolu detoks diyeti yapmaktır. Kan zehirlenmesi ile baş etmenin tek yolu düzenli bir detoks programı ile yaşamınızı temizlemek ve rasyonel bir detoks yaklaşımı oluşturmaktır. Çünkü doku kirliliği pek çok hastalığa sebep olan temel problemdir.