sağlıklı insan detoks

Sağlık İçin Detoks Diyeti Şart

Sağlık için detoks diyeti yapmak ne demek? Detoks nasıl sağlıklı biri olmamızı sağlar? Sağlıklı insan nedir? Detoks bizi hastalıklardan nasıl korur? Nezleden kansere kadar detoks diyeti nasıl bu kadar geniş bir skalaya hitap eder? Bugünkü yazımızın konusu bu.

Detoks sadece beslenme veya kolon-hidroterapi (colon clearance) ile yapılamayacak kadar kapsamlı ve donanımlı olmak zorundadır.

Homöpatik etkileşimi bilmeden, bağ dokusunun işlevini kavramadan, vejetatif sinir sisteminin temel uygulaması olan nöralterapi metodunu özümsemeden, biyofoton ve manyetik alan tedavisinin hücrenin yenilenmesi üzerindeki etkinliği bilinmeden, geleneksel Çin tıbbı başta olmak üzere diğer geleneksel tıbbın etkileşimlerini kapsamlı olarak kavramadan yapılacak olan detoks programlarının bir ayağı kesik kalacaktır.

Sağlıklı insan nasıl olur?

sağlıklı insan ne demek

20 yy.ın başında sağlıklı insan kavramı, yüzyılın ortalarında organların sağlığına dönüştü. Yüzyılın sonlarına doğru dokuya sağlık ve nihayet 21. yüzyılın başında hücreye sağlık tartışılmaya başlandı. Modern tıp günümüzde genlerin sağlığını konuşmaya başladı. Ancak, insan içinde yaşadığı çevreyle birlikte sağlıklı olabilir.

Bu yüzden sağlıklı olmak için hem tüketilen gıdaların organik olması gerekir hem de yaşam şeklinin ve düşünme şeklinin detoksa uygun olması gerekir. Sağlık için detoks, bireylerin hayat kalitelerini ve sağlıklarını yükseltmek içindir.

Sağlıklı olmak için detoks

sağlıklı olmak için detoks diyeti

İnsan ancak günlük araçlarla, giydiği kıyafetle, içtiği suyla, beslendiği besinle, yani bir bütün olarak sağlıklı olabilir. Bu yüzden mucizevi hayat kurtaran kürler, bir saniyede tüm sorunları çözen öneriler aramak ne yazık ki mantıklı değildir.