elma detoksu

Yağ Yakan Elma Detoksu Nasıl Yapılır?

Elma detoksu diyeti nasıl yapılır? Elma suyu veya taze elma ile detoks diyeti yapmak için dikkat edilmesi gereken bazı şeyler var. Elma detoksu zayıflatır mı? Yeşil elma detoksu mu kırmızı elma detoksu mu yapmak gerekir? Tüm bu soruların cevabı bu yazımızda.

Elma, sindirime yardımcı olan bir meyvedir ve bağırsak yolunu temizler. Elma detoksunda meyveyi bütün olarak veya elma suyu sıkarak yapabilirsiniz. Elma çekirdeğinin faydaları nelerdir? Detoks yaparken bazen bağırsaklarda oluşan ateş ve doku enfeksiyonlarını, biriken ağır toksinlerin yarattığı tıkanıklıkları açarak atılım için kana bırakılmalarını sağlar.

yeşil elmalar

Çekirdekleri güçlü bir arındırıcı olarak görev yapan pektinler bakımından çok zenginlerdir.

Aynı zamanda elma detoksu yapanlar sirkeden de faydalanır çünkü elma sirkesinin faydaları arasında asidik asit içermemesinden dolayı, asit oluşturmaya meyilli diğer sirkelerden ayrılması vardır. Elma sirkesi bünyesinde alkalik yapıcı malik asit barındırır. Böylece alkalik yapıcı yiyecekler içecekler kategorisindedir.

Elma detoksu yapanların yorumları oldukça olumlu. Faydaları neler birlikte bakalım.

Elma detoksunun faydaları

elma sirkesinin faydaları

Mideyi temizlemek için ne yapmak gerekir? Sindirim sisteminin pH dengesini ne sağlar? Bu soruların cevabı elma sirkesidir. Günde bir veya iki defa yemeklerden önce iki yemek kaşığı ve bir çay kaşığı balı bir bardak sıcak suda karıştırarak içebilirsiniz. Bu tarif gastrite iyi gelen yiyecekler ve içecekler listesinin önemli bir unsurudur.

Yağ yakan elma detoksu

Detoks diyeti nedir yazısında anlatıldığı gibi bir beslenme programına girdikten sonra yağ yakan elma detoksu ile günlük olarak tüketildiği zaman kilo vermede büyük etkisi olur. Tarife geçelim.

Hepsini smoothie blender ile çektikten sonra isterseniz içine buz da atabilirsiniz. Günlük olarak tüketeceğiniz bu karışım yağ yakılmasına ve zayıflamaya yardımcı olur ve kilo vermenizi hızlandırır.