Muz süt detoksu

Muz Süt Detoksu Nasıl Yapılır? Öğünlerde Ne Yenir?

Şeyda Coşkun muz süt diyeti olarak da bilinen bu detoks diyeti temel olarak iki malzemeden oluşuyor. Yapması kolay fakat dikkat edilmesi gereken bazı noktalar var.

Öncelikle 1 günlük detoks diyeti kategorisine giren bu beslenme şeklini daha uzun süre yapmamak gerekiyor. Kabızlık olmaması için günde ortalama 2 litre su tüketmek gerekiyor.

Şimdi isterseniz hemen tarife geçelim ve öğünlerde ne yenir bakalım. Daha sonra püf noktalarına devam edelim.

Muz süt detoksu nasıl yapılır? Öğün listesi

Kullanılacak olan muz yeşil olmalı, olgunlaşmış olmamalı. 1 adet yeşil çay vücudun toksinlerden arınmasına yardım eder. Zencefil metabolizmanın hızlanmasını sağlar ve kullanacağımız bir miktar tarçın da kan şekerimizi dengeler.

Muz süt detoksu nasıl yapılır
  • Sabah : 1 adet muz, 1 adet tarçınlı zencefilli süt
  • Ara öğün : 1 adet muz, 1 bardak yeşil çay
  • Akşam : 1 adet muz, 1 adet tarçınlı süt
  • Ara : 1 adet muz, 1 adet tarçınlı süt

Yazılarımızın çoğunda süt ve süt ürünlerinin mide bağırsak sistemi üzerindeki olumsuz etkilerinden çoğunlukla bahsediyoruz, bu yüzden fındıklı, bademli veya hindistan cevizi sütü kullanmanızı tavsiye ederiz.

Kısa süreli şok diyetler

Şok diyetler kısa süreli olarak uygulanmalı, öncesinde ve sonrasında beslenme şekli düzene sokulmalıdır. Yani normalde yüksek kalorili beslenirken bir anda şok diyete geçmek daha zor olabilir.

Yeşil Çay Süt Zencefil Tarçın Detoksu

Şok diyetler sistemi alışık olduğu rutininden çıkartmak için uygulanır. Yani şaşırtmak için. Bu yüzden çoğunlukla en fazla 1-10 gün kadar yapılır. Aynı şey muz süt diyeti nasıl yapılır dediğimizde de geçerlidir.

Özellikle adet dönemine yakın bir zamanda tüketilen muz, tatlı ve karbonhidrat krizlerinin azalmasını sağlar. Ayrıca doğal ağrı hafifletici görevi üstlenir.