Yeşil Çay Süt Zencefil Tarçın Detoksu

Yeşil Çay Süt Zencefil Tarçın Detoksu

Yeşil çay süt zencefil tarçın detoksu hem kilo vermek için ideal, hem de vücudunuzdan toksinlerin atılmasını sağlayan detoks tarifleri arasında. Bu diyet ile haftada 2 kilo vermek mümkün.

Her sabah milyonlarca kişi güne yeşil çay içerek başlıyor. Bazıları şekerli, bazıları şekersiz, bazıları sütlü veya zencefilli tercih ediyor.

Bazıları da kendi özel karışımlarını hazırlıyor. Örneğin kış aylarında bağışıklık sistemini güçlendiren bir tarif için zencefil ekliyor, kilo vermek istiyorsa tarçın ekliyor.

Yeşil çay süt detoksu da hem zayıflamak için hem de vücuttan zararlı toksinlerin atılması için tercih ediliyor. Şimdi tarifine geçelim ve nasıl yapacağımıza bakalım.

Süt yeşil çay zencefil tarçın detoksu tarifi

Yağ yakıcı, beyin fonksiyonlarını destekleyici, antioksidan ve kalp sağlığını koruyan aynı zamanda insülin direncini dengeleyen besinler arasında.

Daha önce yeşil çay süt detoksu nasıl yapılır ve yeşilçay soda limon detoksu tarifini anlatmıştım. Bununla birlikte buzlu yeşil çay tarifi de vermiştim, ki buradaki tarifi soğuk olarak da hazırlayabilirsiniz.

Süt yeşil çay zencefil tarçın detoksu tarifi nasıl yapılır şimdi bakalım.

  • 1 bardak bitkisel süt
  • 1 tatlı kaşığı yeşil çay
  • Yarım çay kaşığı tarçın
  • 2 cm zencefil

Kullanacağınız bitkisel sütü (hindistan cevizi sütü, badem, fındık, yulaf veya kenevir sütü) ocakta ısıtın. İçine zencefili ekleyin. Kaynayınca altını kısıp yeşil çay ve tarçını ekleyin ve o şekilde demlendirin.

Süt yeşil çay zencefil tarçın detoksu tarifi

Hedefiniz kilo vermekse bu tariflerle diyetinizi destekleyin.

Hızlı kilo vermek için yağ yakıcı detoks tarifi
1 haftada 10 kilo verdiren diyet
Göbek eritmek için kür tarifi

Çay içmek kilo verdirir mi?

Çay içmek kilo verdirir mi veya kilo almayı engeller mi diye düşünüyorsanız zayıflatan detoks çayı tarifi, zeytin yaprağı çayı veya ödem atıcı çay gibi tarifler zayıflamaya yardımcıdır.

Eğer hazımsızlık sorununuz varsa kabızlık için detoks suyu hazırlayabilir ve bağırsak detoksu konusunu işlediğimiz yazımızı okuyabilirsiniz.

Sadece sağlıklı beslenme yeterli değildir. Uyku düzeni, düzenli spor ve stres yönetimi; uygulayacağınız tüm diyetlerde listeye eklenmelidir.

Yeşil çay süt zencefil tarçın detoksu yaparken de bu listeye uyulmalı. Bu şekilde kilo vermek, bağışıklık sistemini güçlendirmek ve kendini daha zinde hissetmek mümkün.