neden detoks diyeti yapılır

Detoks Diyeti Neden Yapılır? Ne İşe Yarar?

Neden Detoks Diyeti Yapılır?

Detoks diyeti vücudu zehirli toksinlerden arındırmak için yapılır. Bir toksin, vücuda zararlı etkileri olan hastalıklara, alerjilere veya genel bir hastalık hissine sebep olan herhangi bir madde olabilir.

Bu toksinleri; sudan, yemekten veya havadan alabiliriz. Vücudumuzun doğal detoks mekanizmaları tüm hızıyla çalışır, terlemek, idrar yapmak ve dışkılamak gibi…

Aslında neden detoks yapılır sorusu, hem zihinsel hem de fizyolojik sağlık için gerekli olan temek ihtiyaç olarak belirtilebilir. Detoks diyetinin fizyolojik etkileri isimli yazımı okumanızı tavsiye ederim.

Toksinlerin Zararları

Kirlilik çağı olan günümüzde, ağır metaller, bilgisayar ve cep telefonu dalgaları, sigara, temizlik maddeleri, kimyasal böcek ilaçları, alkol, radyasyon ve daha birçok toksin, vücudumuza ağır zarar verir.

neden detoks yapılır

Doğal detoks mekanizmaları tek başına yeterli gelmediğinde vücudumuzun bazen ufak yardımlara ihtiyacı vardır. İşte bu da neden detoks diyeti yapmalıyım? sorusunun cevabını getirir.

Detoks hangi hastalıklara iyi gelir?

Detoksun amacı, belirli gıdaları tüketip, belli gıdalardan kaçınmanın yanı sıra egzersiz ve masajlarla bu zehirli maddeleri vücudumuzdan atmaktır.

Toksinlerin zararları insanlarda sivilce, akne gibi belirtiler vererek daha sonra saç dökülmesi, gaz, şişkinlik, kronik ishal, kronik kabızlık ardından migren, fibromiyalji, artirit ve son olarak da kanser gibi semptomlara sebep olur.