çiğ sebze sularının faydası

Detoks Diyetinde Çiğ Sebze Suyu

Özellikle detoks etkisi olan çiğ sebze suyu nasıl hazırlanır? Zararlı mıdır? Faydası nedir? Çiğ sebze sularının etkisi nedir? Detoks diyetinde çiğ sebze suları. Taze çiğ sebzelerin suyunu çıkarmak için düzgün bir meyve presine ihtiyacınız olacak.

Böylece yüksek basınç altında sebzelerin suyunu sıkıp, faydalı sıvı içeriği alıp, lifli etli kısımları atabilirsiniz.

Çiğ sebze suyunun en büyük faydası, pişirme işleminde ısı tarafından yok edilen güçlü aktif enzimleri saklamasıdır.

Çiğ sebze suyunun faydaları nedir?

Çiğ sebze suyu, bütün vitaminlerin ve gerekli tüm besinlerin sindirim gerektirmeyen, özümsenmeye hazır sıvı formda mideye ulaşmasını sağlar. Bir bardak çiğ sebze suyu, pişirilmiş sebzelerden oluşan detoks öğünü için mükemmel bir tamamlayıcı içecektir.

Çiğ sebze suyunun faydaları düşünüldüğünde, detoks diyeti boyunca her gün öğün olarak veya ara öğün olarak tüketmekte fayda vardır. Tahıllar yerine tüketilmelidir.

Sebze suyu faydaları

Çiğ sebze suları

çiğ sebze suyu

Sebze suyu, sebzelerden çıkartılmış olan enzimleri ve vitaminleri tamamlarken, sebzeler de suda olmayan lifli bölümleri içerir.

Sebze suları kendi başlarına içilebilecekleri gibi, vücudun değişik organlarına, bezlerine ve dokularına, farmadinamik özelliklerini kullanarak sağladıkları sağaltıcı etkileri açısından değişik kombinasyonlar şeklinde de tüketilebilirler.

ıspanak detoksu

Çiğ sebze – meyve suyu terapisi üzerine yazılmış birçok iyi kitap bulunabileceği gibi birçok sağlık spa merkezinde bu tür barlar da mevcuttur. Bir barda, bira veya viski yerine havuç ve pancar suyu kokteylinizi yudumlayarak bir “happy hour” geçirebilirsiniz.