ödem atıcı detoks

Ödem Atıcı Detoks Tarifi | Ödemden Nasıl Kurtulurum?

Ödem atmak için ne yapmak gerekir? Çoğu kişinin, özellikle kadınların büyük sorunu ödem atmak için ne yapılmalı? Ödem attırıcı tariflerde bugün ödem atıcı detoks tarifi var.

Öncelikle ödem neden olur? sorusunu herkes kendine sorup, kendisi cevaplamalı. Çünkü sizin vücudunuzda oluşan ödemin sebebi nedir? bunun cevabı kişiden kişiye göre değişebilir.

Ödem neden olur? Ödemin sebebi nedir?

Diyelim ki ödem attıran içecek tarifleri yapmaya başladınız. Günlük beslenmenize de ödem attıran yiyecekler eklediniz. Fakat yine de ödemden nasıl kurtulurum diye düşünüyorsunuz. Çünkü bir sonuca varamadınız.

Bu durumda günlük beslenmenize ve yaşam koşullarınıza bakmalısınız. Günde ne kadar hareket ediyorsunuz? Günde ne kadar şeker tüketiyorsunuz? Ve ne kadar un ve unlu gıdalar tüketiyorsunuz? Bunları gözden geçirmelisiniz.

Kadınlar için özel detoks suyu tarifi

Ödem atmak için detoks çok iyi bir çözümdür fakat bu bir bütünün parçası olmalıdır. Şimdi gelelim ödem atıcı detoksa. Bu tarifle başlayabilirsiniz.

Ödemi ne atar? | Ödem atıcı detoks

İlk tarif şeftali, lime ve taze nane ekleyeceğiniz yeşil çay.

şeftali yeşil çay detoks tarifi

Salatalık, limon, nane üçlüsü ile her zaman kolay detoks suyu hazırlayabilirsiniz. Elmalı tarçınlı detoks suyu ya da sumak suyu, kereviz suyu gibi alternatifleri damak zevkinize göre tercih edebilirsiniz. Hepsi ödem atıcı detoks sularıdır.

ödem attırıcı tarif

Detoks suyu nedir? Detoks suyunun faydaları nelerdir? merak ediyorsanız detaylı bir şekilde hazırladığım yazığı da okuyabilirsiniz.

Ödem atıcı detoks tarifi

Bir diğer ödem atıcı detoks tarifi için malzemeler :

  • Portakal
  • Lime
  • Limon
  • Elma
  • Taze Nane
  • Zencefil

Bu listedeki portakal yerine ananas da koyabilirsiniz. Tıpkı lime ananas smoothiedeki gibi ananas iyi bir ödem atıcıdır. Tariflere genelde lime ekliyoruz çünkü etkili ve faydalı. Özellikle şişkinlik giderici tarifler arasında önemli bir yeri var.