Detoks suyunun faydaları detoks suları nasıl hazırlanır

Detoks Suyunun Faydaları Ne? Detoks Suları Nasıl Hazırlanır?

Detoks suyunun faydaları neler, ne işe yarar? dediğimizde öncelikle karaciğeri temizlemek ve günlük olarak almamız gereken vitamin ve mineralleri tamamlamak olarak özetleyebiliriz. Detoks suları nasıl hazırlanır bu yazımda bunları anlatacağım.

Detoks suyu nedir? ve detoks yapmak ne demek daha önce anlatmıştım. Peki detoks neden yapılır? Gerek işlenmiş ve organik olmayan gıdalarla gerek hava kirliği ve dış etkenler sebebiyle, karaciğerimizin görevini yerine getirememeye ve toksik maddeleri artık vücudumuzdan atamamaya başlar. Bu durum neredeyse tüm hastalıklara sebep olur.

detoks suyunun faydaları ne işe yarar

Karaciğeri, fabrikamızın havalandırma sistemi gibi düşünebiliriz. Çok iyi çalışması lazım ki, içeride sağlıklı bir sistem devam etsin. İşte bu detoks suyu ne işe yarar sorusunun cevabıdır.

Koltuk altı kokusu neden olur?

Detoks suyunun faydaları neler?

Toksin testi sayfamızdan vücudunuzun ne durumda olduğunu anlayabilirsiniz. Günlük olarak tüketilen detoks suları hem sistemi onarır hem de hastalıkların oluşmasını engeller. Bakın detoks suyunun faydaları neler?

 • Kilo vermeye yardımcı olur
 • Ödem ve şişliği geçirir
 • Sindirim sistemini iyileştirir
 • Karaciğer fonksiyonlarını düzenler
 • İnflamasyonu azaltır
 • Cildi canlandırır, güzelleştirir
 • Enerji verir
detoks suyunun faydaları

Bir ay düzenli olarak her gün detoks suları içerseniz özellikle sindirim sisteminizin düzeldiğini, cildinizin parladığını gözle görülür bir şekilde fark edersiniz. Peki hangi detoks suyunu içeceğiz? Listeden seçebilirsiniz. Sitemizde pek çok tarif de bulunmakta.

 1. Metabolizma hızlandıran zencefilli detoks tarifi
 2. Elmalı tarçınlı detoks suyu
 3. Ahududu detoks suyu
 4. Zayıflatan detoks suyu
 5. Yağ yakıcı detoks suyu
 6. Naneli limonlu detoks suyu
 7. Yağ yakan greyfurtlu limonlu detoks suyu
 8. Ispanak suyu detoksu
 9. Kereviz suyu detoksu
 10. Pancar suyu detoksu

Günlük olarak hazırlayacağınız detoks sularının yanında elbette detoks diyetindeki yiyeceklere özen gösterilmeli. Detoks diyetinde suyun önemi ve pH dengesinin önemi yadırganmamalı.

Detoks suları nasıl hazırlanır?

Ödem attıran 10 yiyecek dönüşümlü olarak beslenme listesine beklenmeli. Detoks diyetinde neler yenir sayfamız incelenmeli. Tercihinize göre önce 1 günlük detoks diyeti ile başlayabilirsiniz daha sonra 3 günlük detoks diyeti ve 10 günlük detoks diyeti ile devam edebilirsiniz.

Beslenme planınızı çıkarttıktan sonra sıra geldi detoks suları nasıl hazırlanır kısmına. Listeden seçerek tercihinize göre günlük olarak değişik bir tarif hazırlamanızı öneririm. Böylece hem sıkılmazsınız hem de farklı meyve, sebze ve tohumlardan farklı vitamin ve mineraller alarak daha çok fayda sağlarsınız.

Detoks suyu neden faydalı

Detoks suyu nasıl hazırlanır ile smoothie nasıl hazırlanır arasında fark vardır. Biri su formunda sebze veya meyvelerle tatlandırılarak içilir diğerinin kıvamı çok daha yoğundur. Her ikisi de detoks diyeti yaparken tüketilmelidir.

İsterseniz smoothie bowl hazırlayabilirsiniz, isterseniz smoothie blender ile içecek yapabilirsiniz ama günlük olarak bu ikisinden birini detoks suyunun yanı sıra hazırlamakta fayda olacaktır.

Detoks yapmak sağlıklı mı?

Detoks suyu ne işe yarar?

Her gün ortalama 2 litre su içmemiz gerekir. Bunun yanı sıra hazırlayacağımız 1 litrelik smoothie ve 1 litrelik detoks suyu ile hem yine daha fazla su tüketmiş oluruz hem de vücudumuzun arınması için yardımcı olmuş oluruz.

Detoks suyu ne işe yarar dediğimizde, vücudumuzun toksinlerden, bakterilerden, parazitlerden arınabilmesi için en büyük yardımcılardan biridir diyebiliriz. Üstelik hazırlaması da çok kolaydır.

detoks suları nasıl hazırlanır

Basit bir detoks suyu tarifi olarak 1 litre temiz içme suyunun içine 2 dilim limon veya lime ile birlikte 3-4 cm kök zencefil ve bir parça taze nane atabiliriz. Burada 4-5 adet karanfil de ekleyebiliriz. Tarifi salatalıkla da hazırlayabilirsiniz. Tamamen damak zevkinize ve ihtiyacınıza göre faydalı malzemelerden ekleyebilirsiniz.

“Su içmeyi hiç sevmiyorum” diyenler için harika bir çözümdür detoks suları. Çünkü farklı bir tatta ve farklı bir kokuya sahip olan tam 1 litrelik su vardır karşımızda. İsterseniz 2 litre olarak da hazırlayabilirsiniz.