elma sirkesi zayıflatır mı

Elma sirkesi zayıflatır mı?

Elma sirkesi zayıflatır mı kilo verdirir mi? Sabah içmek zararlı mı? Elma sirkesi içmek neden faydalı? Peki ne zaman ve nasıl içmeliyiz? sorularınızın cevabına değindik bu yazımızda.

Sirke yaklaşık 200 yıldır kilo vermek için kullanılıyor. Peki gerçekten işe yarıyor mu? Yani elma sirkesi kilo verdiriyor mu ve eğer verdiriyorsa bunu nasıl ve neden yapabiliyor?

Sirkede bulunan asetik asit, AMPK denilen enzimi aktive eder. Ki bu AMPK enzimi metabolizmamız için benzin gibidir, bize enerji verir. Bu enzim vücudumuzda düşükse, enerji üretimini artırarak vücudumuzdaki yağı tutmaz ve atar. İşte sirke bu şekilde zayıflamaya yardımcı olur.

Elma sirkesi zayıflatır mı?

elma sirkesi kilo verdirir mi

Diyet yapmaya başladığınızda mide ve sindirim sisteminin alkali olması da önemlidir. Asit dengesi, sindirimin önemli yapı taşlarından biridir. Elma sirkesi zayıflatır mı evet ama iki kilo baklava yiyip üstüne tahıllı ve şekerli gıdalar tüketirseniz, yanında da elma sirkesi içerseniz zayıflatmaz.

Bu yüzden ne zaman ve nasıl içilmeli sorusu önemli bir sorudur.

Zayıflamak için sirke nasıl içilmeli?

Herhangi bir mide veya bağırsak rahatsızlığınız varsa sabah aç karnına sirke içmek sizin için zararlı olabilir. Aynı şekilde limon suyu da. Bu tür bir içecek hazırlayacağınız zaman mutlaka yumuşatmalısınız. Peki sirke veya limon suyunu aç karnına içmek istediğinizde nasıl yumuşatabilirsiniz?

Sıcak suyun içine belli bir miktarda sirke veya limon ekleyerek yumuşatabilirsiniz. Ayrıca bir miktar bal da ekleyebilirsiniz. Sade sirke suyu veya sade limon suyu şeklinde içmemelisiniz.

Kilo vermek için ne yapmalıyım?

Beslenme ve yaşam şeklinizi gözden geçirmeli, stresten uzaklaşmalısınız. Kendinize uygun bir diyet bulmalısınız. 1 günlük detoks diyeti ile başlayıp daha sonra 3 günlük detoks diyeti ve 1 haftalık detoks diyeti ile devam edebilirsiniz.