Elma sirkesi zayıflatır mı?

elma sirkesi zayıflatır mı

Elma sirkesi zayıflatır mı kilo verdirir mi? Sabah içmek zararlı mı? Elma sirkesi içmek neden faydalı? sorularınızın cevabına değindik bu yazımızda.

Sirke yaklaşık 200 yıldır kilo vermek için kullanılıyor. Peki gerçekten işe yarıyor mu? Yani elma sirkesi kilo verdiriyor mu ve eğer verdiriyorsa bunu nasıl ve neden yapabiliyor?

Sirkede bulunan asetik asit, AMPK denilen enzimi aktive eder. Ki bu AMPK enzimi metabolizmamız için benzin gibidir, bize enerji verir. Bu enzim vücudumuzda düşükse, enerji üretimini artırarak vücudumuzdaki yağı tutmaz ve atar. İşte sirke bu şekilde zayıflamaya yardımcı olur.

elma sirkesi kilo verdirir mi

Zayıflamak için sirke nasıl içilmeli?

Herhangi bir mide veya bağırsak rahatsızlığınız varsa sabah aç karnına sirke içmek sizin için zararlı olabilir. Aynı şekilde limon suyu da. Bu tür bir içecek hazırlayacağınız zaman mutlaka yumuşatmalısınız. Peki sirke veya limon suyunu aç karnına içmek istediğinizde nasıl yumuşatabilirsiniz?

Sıcak suyun içine belli bir miktarda sirke veya limon ekleyerek yumuşatabilirsiniz. Ayrıca bir miktar bal da ekleyebilirsiniz. Sade sirke suyu veya sade limon suyu şeklinde içmemelisiniz.

Tagged , , , , , , ,

Bir cevap yazın