zayıflatan elmalı tarçınlı detoks suyu

Elmalı Tarçınlı Detoks Suyu

Bu elmalı tarçınlı detoks suyu tarifini kolayca hazırlayabilirsiniz ve her gün içebilirsiniz. Peki tarçınlı detoks suyu zayıflatır mı? Evet, bu tarifle kilo vermeniz mümkün.

Pektin açısından zengin olan bu basit içecek, lifli olduğu için tok tutar. Elma, sindirim sistemini çalıştırır. Aynı zamanda vücudun susuz kalmasını engeller. Tarçın ise termojeniktir. Yani vücuttaki yağların yakılmasına yardımcı olur.

Elmalı tarçınlı detoks suyu tarifi yapılışı

Bir adet çubuk tarçın ve küçük dilimlere bölünmüş elmayı bir litre suyun içine ekleyin. Karışımı en az 10 dakika beklettikten sonra içebilirsiniz. Elmalı tarçınlı detoks suyunu istediğiniz herhangi bir elmayla hazırlayabilirsiniz.

Yeşil elmayla hazırlarsanız daha etkili olur. Dilerseniz bu karışımın içine karbonat veya bir yemek kaşığı elma sirkesi de ekleyebilirsiniz. Elmaları ve tarçını yıkadıktan sonra suyun içine ekleyin ve gün boyu yavaş yavaş için.

yeşil elma tarçın detoksu

En az bir hafta boyunca, günlük olarak bu elmalı tarçınlı detoks suyunu taze olarak hazırlayıp için ve bir hafta sonra tartıdaki ve kendinizdeki değişimi gözlemleyin. Hoşunuza giderse devam edebilirsiniz. Herhangi bir zararı yoktur.

Detoks suyu kaç gün içilir?

Tarçın zayıflatır mı?

Tarçın kan şekerini düzenleyen en önemli zararsız baharatlardandır. bu sebeple şeker krizlerini veya karbonhidrat krizlerini önler. Diyet yaparken tarçın kullanırsanız zayıflatır. Çünkü iştahınızdaki artışları önler. Kan şekerinizi dengeler ve elmaya çok yakışır.

Kilo vermek isteyenler özellikle yeşil elma ile hazırlarlarsa ödem attıran içeceklerden birini yapmış olurlar.