saç çıkartan detoks peeling maske saç derisi için

Saç Derisini Canlandıran Elma Sirkesi Detoksu

Saçlarım cansız, saçlarım dökülüyor ve saç derim kaşınıyor diyorsanız; yeni çıkan saçlarım ince telli ve güçsüz diyorsanız bu detoks kürü tam size göre.

Tıpkı ciltte olduğu gibi, saçtaki kıl folikülleri de yağ, kir ya da kullanılan yanlış ürünler yüzünden tıkanabilir. Ve bu da saçların cansızlaşmasına ve güçsüzleşmesine sebep olur.

Uzun süre kullanılan market şampuanları yüzünden saçlarınız ve saç deriniz paraben, sülfat ve diğer kimyasallara maruz kalır. Bu da saçlarda cansızlık, dökülme, saç esnekliğinin azalması, saçların elektriklenmesi, saçların incelmesi gibi pek çok soruna sebep olur.

saç derisini canlandırmak için

Saç Derisi İçin Evde Detoks Kürü Peeling

Derimizin de bir organ olduğunu unutmamalı ve iç organlarımız için detoks bakımı yaparken, derimiz için de detoks yapmayı unutmamalıyız. Nasıl ki vücudumuza, yüzümüze peeling yapıyorsak saç derimize de peeling uygulamalıyız. Ki saçlarımız daha canlı ve güçlü çıksın.

Saç detoksu yapmanız gerektiğini gösteren 6 işaret

Saç peelingi için malzemeler, tarifi ve yapılışı

Saç çıkartan peeling için malzemeler şu şekilde :

  • Çeyrek bardak pembe himalaya tuzu
  • 1 yemek kaşığı organik elma sirkesi
  • 1 yemek kaşığı eritilmiş hindistancevizi yağı
  • 1 çay kaşığı manuka balı veya organik bal
  • 15 damla esansiyel yağ (greyfurt yağı olabilir)
saç derisi için peeling kürü

Saç derisini canlandıran detoks kürünün uygulanışı : Deniz tuzunu havanda ezin. Ardından tüm malzemeleri tuzla birlikte karıştırın. Saçlarınızı yıkayın.

Karışımı parmaklarınızla masaj yaparak saç derinize yedirin. 15-20 dakika bekledikten sonra saçlarınızı ılık suyla yıkayın.