oksijen detoksu

Oksijenli Su Nedir? Faydaları Nelerdir?

Oksijenli su nedir? Oksijenli suyun faydaları nelerdir? Metabolizma için gerekli yakıt olmasının yanı sıra, oksijen aynı zamanda vücut için bir temizlik aracıdır.

Tüm toksinler, vücuttan dışarı taşınıp atılabilmeleri için ilk önce oksijenle birleşmek zorundadırlar. Oksijen, bakteri ve virüsleri öldürür, toksinleri nötrleştirir ve kanı, dokuları ve diğer hücreleri arıtır.

Oksijenli suyun faydaları neler?

Zararlı ve yararlı her türlü bakteriyi öldüren antibiyotiklerin aksine, oksijen sadece vücudu istila eden, anaerobik zararlı bakterileri yok eder, bağırsaklardaki ve diğer dokulardaki yararlı bakterilere zarar vermez.

Oksijen takviye etmek üzere, oksijenleştirilmiş su oluşturmanın en kolay yollarından biri, bir bardak suya birkaç damla hidrojen peroksit damlatmaktır. Hidrojen peroksit, barındırdığı ekstra oksijen molekülü haricinde suyla aynı moleküler yapıya sahiptir.

oksijenli suyun faydaları

Suda eritildiğinde her hidrojen peroksit molekülü, normal sıradan bir su molekülüne ve bir de serbest oksijen molekülüne bölünür. İşte oksijenli suyun faydaları bu noktada başlıyor. Bu serbest oksijen molekülü kana karışarak tüm dokulara ulaşır ve bütün vücudu arındırıcı oksijenle zenginleştirir. Hidrojen peroksidi oksijen desteği için kullanmaya başladığınızda, bir profesyonel sağlık uzmanına danışmanızda fayda vardır.

Oksijenli su ile zayıflama

Oksijenin bakterileri ve virüsleri öldürme etkisi olduğu için oksijenli su ile zayıflama mümkün mü? sorusunun cevabı da evettir. Kontrollü bir şekilde vücuda alınan oksijen hücre yenileyici ve tedavi edici bir özelliğe sahiptir.

Kilo vermek ve ödem atmak isteyenlerin sadece zayıflama amacıyla değil, toksinlerden arınmak amacıyla da oksijenden faydalanmaları mümkündür.

Detoks diyetinde oksijenli su

Detoks diyeti tedavisinde her gün düzenli alınan ufak dozda hidrojen peroksit, kana bırakılan toksinlerle baş etmek üzere vücuda oksijen desteği verir. Ayrıca salgınlar sırasında grip ve benzeri bulaşıcı hastalıklardankorunmak amacıyla, bu oksijenleştirilmiş sudan günlük dozlarda da alabilirsiniz.

1983 yılının sonbaharında, 11 milyon tavuğun ölümüne sebep olan kuş gribi sırasında içme sularına ufak miktarlarda hidrojen peroksit karıştırılan 1 milyon tavuğun hiç biri hastalanmamış ve ölmemiştir.