ödem attırıcı detoks

Ödem Atmak İçin Sağlıklı İçecek Tarifi Ödem Attırıcı Detoks

Ödem atmak için ne yapmak gerekir? Bugünkü yazımızda harika bir sağlıklı içecek tarifi var. Ödem attırıcı detoks suyu! Müthiş bir ödem söktürücü.

Bacaklarda ödem, dizde ödem, karında ödem, yüzde ödem… Ödem vücudun her yerinde oluşabilir. Ve insana hem psikolojik olarak hem de fizyolojik olarak rahatsızlık verebilir.

Daha önce ödem attıran 10 yiyecek listesi paylaşmıştık şimdi de yine bir sağlıklı içecek tarifi geliyor.

Ödem attırıcı detoks tarifi

Yine damak zevkinize uygun olması açısından alternatifli bir tarif vereceğim. Bu şekilde bu ödem söktürücü içecek aynı zamanda keyifli bir içeceğe dönüşecek.

  • 5-6 adet kuzukulağı
  • 3-4 adet maydanoz
  • 5-6 adet karadut
  • 5-6 adet yabanmersini
  • Su

Şişkinlik çoğu kişi tarafından önemsiz bir şey olarak görülür veya sadece görsel kaygılarla istenmeyen bir durumdur fakat ödem çok ciddi hastalıkların habercisidir. Vücudun ödemden mutlaka kurtulması gerekir. Çünkü bir inflamasyon habercisidir. Bu da ödem attırıcı detoks tariflerini günlük olarak kullanmanız ve beslenmenize dikkat etmenizle olur.

ödem söktürücü detoks

Yukarıdaki ödem attırıcı detoks tarifi için isterseniz su yerine badem sütü, fındık sütü veya kefir de kullanabilirsiniz. Karadut yerine yabanmersini, nar veya frambuaz da kullanabilirsiniz.

Ödem atmak için sağlıklı içecek | Ödem sökücü

Ödem atmak için ne yapmak gerekir? Ödem sökücü gıdalarla lezzetli detoks suyu hazırlamak gerekir. İşte bunlardan bir diğeri de matcha tozu ile hazırlayabileceğiniz harika bir ödem söktürücü tarif.

  • Kök zencefil
  • Hindistan cevizi suyu
  • Matcha tozu
  • Karanfil

İsterseniz sadece hindistan cevizi suyu, isterseniz yarı yarıya su ile karıştırıp da hazırlayabilirsiniz. 3-4 cm taze kök zencefil, 3-4 adet karanfil ve 1 yemek kaşığı matcha tozu ekleyerek harika bir ödem söktürücü oluşturabilirsiniz.

ödem söktürücü

Ödem attırıcı detoks suyunuza damak zevkinize göre her zaman salatalık ve limon ekleyebilirsiniz. Aslında içeceğin rengi ne kadar yeşil ve mor, o kadar iyi. Ama meyve yemiyorsanız veya tatlı sevmeyen biriyseniz, size göre de ödem atmak için sağlıklı içecek tarifi var.

1 tatlı kaşığı kırmızı acı pul biber, 2 yemek kaşığı organik elma sirkesi, 1 limon suyu, yarın limon kabuğu rendesi, 3-4 cm taze kök zencefil ve su ile bu harika ödem sökücü suyu hazırlayabilirsiniz.

ödem attırıcı detoks

Ödem attırıcı detoks tariflerini hayatınıza soktuğunuz gün, değişimi hemen fark edeceksiniz. Enerjiniz yükselecek, sindirim sisteminiz daha sağlıklı ve düzenli bir şekilde çalışacak. Antioksidan yiyecek ve içeceklerle beslenir ve egzersizi de hayatınıza sokarsanız hem ödem sorunundan kurtulursunuz hem de metabolizmanızı güçlendirerek pek çok hastalıklardan korunabilirsiniz.