Vücut temizleme detoksu nasıl yapılır faydaları

Vücut Temizleme Detoksu Nasıl Yapılır? Faydaları Nedir?

Vücut temizleme arındırma ve yenileme detoksu nasıl yapılır? Sağlıklı kalmak ve toksinleri tüm vücuttan temizlemek için herkesin yapması gereken vücut temizleme detoksu faydaları nedir?

Öncelikle vücudumda toksin var mı? yazımızdaki tüm belirtileri incelemeli ve ardından durumunuza göre ne kadar sürelik bir vücut arındırması yapacağınıza karar vermelisiniz.

Günümüzde bir kişi sağlıklı besleniyor, sigara alkol kullanmıyor, düzenli spor yapıyor olsa dahi toksinlerin oluşması kaçınılmazdır.

hava kirliliği

Çünkü artık gıdalar kirli, hava kirli, insanlar çok fazla strese maruz kalıyor. Bunlara ek olarak şehir yaşamı ve betonlaşma hayvanların hayatını riske attığı gibi insanlarınkini de atıyor.

Vücut temizleme detoksu faydaları

Özel olarak mide detoksu, bağırsak detoksu, akciğer detoksu, karaciğer detoksu, ayak detoksu gibi bir organa has arınma da yapabilirsiniz. Genel bir vücut temizleme detoksu da. Faydaları nedir bakalım.

  • Enerji seviyesini yükseltir
  • Kilo vermeye yardımcı olur
  • Kas ağrılarına iyi gelir
  • Baş ağrısına iyi gelir
  • Kabızlık sorununu giderir
  • Yorgunluğu azaltır
  • Bağışıklık sistemini güçlendirir
  • Cildi yumuşatır, nemlendirir ve canlandırır
  • Yaşlanmayı geciktirir

Bunların yanı sıra beyin sisi denilen net düşünememe, odaklanamama, kafa karışıklığı sorununa da iyi gelir. Özellikle geçirgen bağırsak tedavisi sürecinde pek çok hasta faydasını görmektedir.

Vücut temizleme detoksu listesi için doktorunuza sorarak size uygun olan hazırlanacak bireysel içeriği oluşturmak en yararlısı olacaktır. Fikir vermesi açısından birazdan gerekli bilgileri paylaşacağım.

Alkol sonrası detoks suyu

Vücut temizleme detoksu nasıl yapılır?

Vücut karaciğer, terleme ve idrar yolu ile kendini sürekli olarak toksinlerden temizlemeye çalışır. Bu harika bir sistemdir. Ancak 2000’den sonra bunu doğal yollarla yapabilme kapasitesi gittikçe azalmıştır.

Hava kirliliği, stres, katkı maddeleri, koruyucular, gıdaların doğallığını kaybetmesi ile birlikte insanların artık eskiden nadir görülen pek çok hastalığa genç yaşta kapılması da gözlemlenmeye başlanmıştır.

vücut temizleme detoksu

Bunlar arasında aynı zamanda vücut detoksu hangi hastalıklara neye iyi gelir sorusunun cevabı da olan; akne, egzama, fibromiyalji, romatoid artrit, migren, croh hastalığı, ibs, sibo, kolit, ülser, reflü, sedef hastalığı, kronik ishal, kabızlık ve anemi gibi çeşitlendirilebilecek hastalıklar yer almaktadır.

Bu durumda evde en kolay detoks nasıl yapılır yazımızda yer alan bilgilerle en azından ayda bir sefer bu uygulamayı yapmak çok faydalı olacaktır. Bunun yanında dopamin detoksu yapmak da gerekir.

Detoks suyu hazırlamalı ve günlük olarak içmelisiniz. Ayrıca sebze detoksu, çorba detoksu ve detoks çayı bu süreçte size çok yardımcı olacaktır. Tıpkı sağlıklı smoothie tarifleri gibi.

Önce 3 günlük detoks diyetini denemenizi öneririm. Daha sonra isterseniz ayda bir hafta 1 haftalık detoks diyeti yapabilir, sitemizdeki tariflerden ve menülerden faydalanabilirsiniz.