akne ve sivilce detoksu

Akne ve Sivilce Detoksu Nasıl Yapılır?

Cildi temizleyen detoks nasıl yapılır? Yüzünüzdeki akne ve sivilcelerden kurtulmak için özel detoks programı uygulayabilirsiniz. Cilt için detoks programını nasıl uygulayacağınıza birlikte bakalım.

Sivilceler için detoks yaparken, bunun kapsamlı bir program olduğunu unutmamak gerekir. İçten dışa bir arınmayla sivilce ve aknelerden uzun süreli olarak kurtulmanız mümkün.

Cildi güzelleştiren detoks

Birinci adım yediklerinize dikkat etmek. Gıdalarla aldığınız toksinleri azaltmanız veya hiç tüketmemeniz gerekir. Bunlardan en bilinenler sigara ve alkol olmakla birlikte, katkı maddeli yiyecekler, yağlı yiyecekler ve antibiyotik türü ilaçlardan da uzak durmanız gerekiyor.

Cilt detoksu nedir nasıl yapılır?

Akne içten dışa oluşur. Yani yüzünüzde gördüğünüz akne ve sivilceler bir anda ortaya çıkmaz. Daha önce ne yaptığınıza bakmanız gerekir.

sivilcelerden kurtulmak için

Akne ve sivilceleri iyileştiren detoks

Akne ve sivilcelerin geçmesi için yapılması gerekenler :

  • Kafeinli yiyecek ve içeceklerden uzak durmak
  • İyi çalışan bir bağırsak sistemine sahip olmak
  • Toksik kimyasallardan uzak kalabilmek için organik gıdalar tüketmek

Sivilce için detoks suyu veya cilt için detoks suyu hazırlarken, markette satılan ve laboratuvarda hazırlanmış ürünler almak yerine organik olarak hazırlanmış bitki kürlerini tercih etmelisiniz.

Sivilceye ve akneye iyi gelen bitki çayları da günlük olarak tüketilmelidir.

cilt için detoks

Kil maskesi akne ve sivilceleri geçirir mi?

Kil maskesinin sivilcelere ve akneye iyi geldiğini muhakkak duymuşsunuzdur. Kil maskeleri cildi derinlemesine temizler ve sivilce oluşumunu önler. Kil maskesini her hafta düzenli olarak yapabilirsiniz ve tabii yine olabildiğince organik bir maske uygulamanızı tavsiye ederiz.

Detoks kil maskesi ne işe yarar?

Bu maskeleri zaten uyguluyorsunız hatta akne ve sivilceler için kremler ve ilaçlar da kullanıyorsunuz fakat yine de akne ve sivilceleriniz bir türlü geçmiyor. Neden mi?

Akne ve sivilce detoksu

Yediklerinizden yeteri kadar vitamin ve mineral alamıyor olabilirsiniz. Bu yüzden tahlil yaptırarak neyin eksik olduğunu bulabilir, beslenmenizi sonuca göre şekillendirebilirsiniz. Çünkü cilt problemleri sadece dış etkenlerden değil, iç etkenlerden de sebeplenebilir.

Akne ve sivilce detoksu yapmaya başlamadan önce tahlillerinizi kontrol edip daha sonra tam bir paket uygulamasıyla bu sorunlardan kurtulabilirsiniz. Özellikle şiropraksi masajı veya shiatsu masajı gibi masajlardan da faydanalabileceğinizi unutmayın.