shiatsu masajı nedir nasıl yapılır faydaları

Shiatsu Masajı Nedir? Nasıl Yapılır?

Japon shiatsu masajı nedir? Faydaları nelerdir? Shiatsu geleneksel bir masaj tekniğidir. Değişik noktalarla ilişkili organlarda özel sağaltıcı etki yaratmak üzere farklı akapunktur noktalarına başparmak veya parmak eklemleriyle derin doku basıncı uygulamayı temel alan Çin akubası tekniklerine dayanır.

Bu teknik ellerinden enerji yayma yani fa chi yeteneği geliştirmiş bir terapist tarafından uygulanırsa özellikle etkili olur çünkü hastanın enerji sistemine yollanan bir turbo şarj iyileştirici enerji akubasının sağaltıcı faydalarını artırır.

Shiatsu Masajı Nasıl Yapılır?

Son yıllarda shiatsu ve geleneksel tayland masajı Avrupa ve Kuzey Amerika’daki alternatif tıp uzmanlarının dikkatini çekmiş ve Batı dünyasından pek çok istekli genç şifacı Tayland’a ve Japonya’ya gelip bu eski iyileştirme sanatlarını, hünerli ustaların gözetimi altında öğrenmekte ve kendi ülkelerine döndüklerinde de profesyonel olarak uygulamaktadır.

Detoks ve Shiatsu Masajı

shiatsu masajı nasıl yapılır

Eğer detoks diyeti uyguladığınız çevrede kalifiye bir shiatsu veya geleneksel tayland masajı uzmanı varsa, günlük uygulamalarla detoks sırasındaki rahatsızlıkları azaltıp tempoyu hızlandırabilirsiniz.