kilo verdiren sebzeler

Kilo Verdiren 7 Sebze Hangi Sebzeler Zayıflatır?

Hangi sebzeler daha çok kilo verdirir? Hangi sebze zayıflatır? Her sebze değil ama bazı sebzeler kilo vermeye yardımcı olur ve kilo verme sürecini hızlandırır.

İçerdikleri lif ve vitaminler sayesinde bu düşük kalorili sebzeler sadece zayıflamaya değil ayrıca vücudu güçlendirmeye de yarar.

Kilo verdiren sebzeler listesindeki bu sebzelerin çoğu lifli olduğu için diyet sürecinde sizi tok tutar.

Kilo verdiren sebzeler

Tatlı Patates : Tatlıya düşkünseniz, normal bir patatesin yarısı kadar kaloriye sahip olan ve lif açısından daha zengin olan tatlı patatesi tercih edebilirsiniz. Sporla birlikte yağ yaktıran sebzeler olarak listeye giren patatesle kalorili tatlılardan uzak durabilirsiniz.

tatlı patates kilo verdirir mi

Karnabahar : Bir porsiyonunda 26 kalori olan karnabaharı yemeklerinize ekleyebilir veya yalın olarak tüketebilirsiniz. Her mevsimde kolayca bulabileceğiniz karnabahar kas yapısının su ihtiyacını da karşılayarak sağlıklı bir şekilde kilo vermenize yardımcı olur.

karnabahar zayıflatır mı

Kale : Kıvırcık lahana olarak da isimlendirilen ve sitemizde kale detoks içeceği tarifiyle de yer alan süper sebze. Son zamanlarda daha da ünlenen yeşil yapraklı şifa bombası kale yaprağınin içindeki vitamin ve mineraller vücudu hem besler hem zinde olmanızı sağlar hem de kilo vermenize yardımcı olur.

Zayıflatan detoks suyu

Brüksel Lahanası : Konu kilo vermek olunca, brüksel lahanası bir vazgeçilmezdir. Çok düşük kalorili olması ve bol lif içermesi bunun için en önemli sebeptir. Ayrıca benzerlerine oranla çok daha fazla protein içerir.

Zayıflatan sebzeler

brüksel lahanası zayıflatır mı kilo verdirir mi

Ispanak : Gerek yemeği, gerek salatası olsun ıspanak Temel Reis’ten de bildiğimiz üzere zindelik veren ve çok faydalı bir sebze. Vitamin ve lif açısından zengin ve yeşil yaprakları tam bir şifa kaynağı. Bu yüzden ıspanak da kilo verdiren 7 sebzeden biri.

ıspanak kilo verdirir mi

Brokoli : Yeşil yapraklardan bahsetmişken çok düşük kaloriye sahip su ve lif içeren brokoliyi es geçmek olmaz. Pek çok şekilde pişirilebilen brokolinin faydaları saymakla bitmez. Çiğ veya blanching yöntemiyle pişirilerek tüketilebilinir.

En çok kilo verdiren 7 sebze

brokoli zayıflatır mı

Havuç : Bol lifli, A vitamini, C vitamini ve K vitamini içeren havuç, diyet döneminde tatlı ihtiyacınızı da giderebilir. Posası olduğu için gece saatlerinden ziyade gün içinde tüketmekte fayda var. Fakat posası da faydalıdır bu yüzden havuç suyu olarak da her gün tüketebilirsiniz.

havuç zayıflatır mı

Bu yazımızda hangi sebzeler zayıflatır hangi sebzeler kilo verdirir ve diyette hangi sebzeler yenilir gibi sorularınızın cevabını vermeye çalıştık.