ödem attıran söktüren içecek smoothie shake tarifi

Ödem Attıran İçecek Tarifi

Ödem attıran içecek tarifi, ödem söktüren bir içecek hazırlayabilirsiniz. Gerek mevsimsel, gerek dönemsel ve gerekse lodosun etkisiyle vücudumuzda ödem oluşur.

Özellikle regl döneminde kadınlarda sıkça ödem olur. Bu dönemde ödem attıran smoothie shake tarifi sıkıntınızı giderebilir. Hareketsiz bir hayatınız varsa, yine ödemden kaçmanız mümkün değil.

Peki bu ödem nasıl geçer? Ödem yani vücudun şişmesi, vücutta şişlik oluşması için hazırlayabileceğiniz harika bir içecek tarifi var. Hemen ona geçelim.

Ödem Söktüren İçecek Smoothie Shake Tarifi

Ödem şişkinlik neden olur? Ödemi ne geçirir? Bunlardan bahsettik. Ödem genel olarak tüm vücutta görülür. Parmağınızla derinize bastırdığınızda, parmağınız içeriye doğru girer. Ödem, düşünülenin aksine çok ciddi bir problemdir. Mutlaka bu ödem söktüren smoothie shake tarifini haftada iki gün uygulamalısınız. Şimdi malzemelere geçelim.

ödem neden olur ödemi ne geçirir

Ödem attıran içecek smoothie shake tarifi için gerekli olan malzemeler : 2 bağ maydanoz, 1 litre su, 2 adet yeşil elma, 1 avuç kiraz sapı, 5 adet limon dilimi, kök tarçın ve karbonat.

Ödem söktürücü içecek hazırlanışı : Tencereye 1 litre suyu koyun ve kaynatın. Su kaynadıktan sonra altını kapatmadan önce, tencerenin içine 2 demet maydanozu bağlayıp atın.

Ardından elmaları dilimleyip atın. Bir iki dakika kaynatıp içine kiraz saplarını atın. Beş dakika daha kaynattıktan sonra karışımı süzün. Ve ardından karışımı sürahiye alarak içine limon dilimlerini, tarçını ve karbonatı koyun.

Bu 1 litrelik karışımı tüm gün boyunca içerek bitirin. Ödemden kurtulmanın en sağlıklı ve kolay yolu bu. Vücudunuzdaki ödemin nasıl gittiğine şaşıracaksınız.