Detoks suyu ne zaman kaç gün içilir

Detoks Suyu Ne Zaman Nasıl Kaç Gün İçilir?

Detoks diyeti yaomak istiyorum ama detoks suyu ne zaman kaç gün içilir? Nasıl yapılır bilmiyorum diyorsanız, bu yazıda tüm bu bilgileri bulabilirsiniz.

Evde detoks diyeti yapmak isteyenler önce vücudunuzda toksinler olduğunu nasıl anlarsınız isimli yazımızı okursa, bu diyet hakkında daha çok bilgi edinmiş olur.

Çünkü neyi neden yaptığımızı bilmek, durumun özünü anlamak önemlidir. Bunun bir arınma olduğunu ve hem beslenme hem de dopamin detoksu gerektirdiğini de anlamak gerekir.

Bağırsak detoksu ya da mide detoksunu mutlaka duymuşsunuzdur. Özellikle geçirgen bağırsak sendromu yaşayan kişiler bu tür beslenme değişiklikleriyle olumlu sonuçlar almakta.

Detoks suyu ne zaman kaç gün içilir?

Detoks suyu ne zaman içilir? Çoğunlukla aç karnına içmekte fayda vardır. Sabah kereviz sapı suyu içenler ya da aç karnına limon suyu içenler, bunu ilk öğünden önce yaparlar.

Tıpkı probiyotiklerin de aç karnına alındığı gibi, en az 3-5 saat arası bir açlıkla içilmesinde, yapılan araştırmalara göre daha çok emilim ve fayda sağlanmaktadır.

Detoks suyu kaç gün içilir? Eğer bir program içindeyseniz 3 gün, 5 gün, 1 hafta veya 1 ay olarak farklı periyodlarda içilebilir. Her gün de içilebilir. Bu hazırladığınız karışıma bağlıdır.

Detoks suyu tarifleri sayfasında değişik türde pek çok tarif bulunmaktadır. Doktorunuzla görüşüp sizin için en uygun olanları dönüşümlü olarak tüketebilirsiniz.

Detoks suyu nasıl yapılır?

Detoks suyu nasıl yapılır? Çoğunlukla çiğ sebze ve meyvelerle hazırlanır. İhtiyaca göre antioksidan, inflamasyon giderici ve besleyici gıdalar içerir. Evde hazırlamak en idealidir.

Sıcak olarak sebze suyu veya kemik suyu eklenerek hazırlanabilir veya soğuk detoks içecekleri olarak da hazırlanabilir.

Uyumadan önce veya sabah uyandıktan sonra tüketilirse, aç karnına daha çok fayda sağladığı şu anda yapılan araştırmalarda söylenmektedir.