kolay detoks diyeti

Kolay Detoks Diyeti

Kolay detoks diyeti nasıl yapılır? Basit bir şekilde detoks diyet programı hazırlamak mı istiyorsunuz? Kolay detoks diyetini hem kilo vermek hem de toksinlerden arınıp daha enerjik olmak için 1 hafta boyunca yapabilirsiniz.

Genel olarak yorgunluk, halsizlik ve baş ağrıları yaşıyorsanız bir haftalık detoks diyetini deneyebilirsiniz. Bu detoks programına tam olarak uyarsanız verim alabilirsiniz.

Bir haftalık kolay detoks diyetinde neler yenir?

Kolay detoks diyetinde unlu, sütlü gıdalar ve içecekler yememelisiniz. Bunların yerine yulaf, çavdar, soya, pirinç sütü ve soya yoğurtlarıyla soya peynirleri yiyebilirsiniz.

Gluten veya süt alerjiniz varsa badem sütü, hindistan cevizi sütü, fındık sütü, karabuğday, amaranth, chia tohumu kullanmanızı tavsiye ederiz.

soya peyniri

Çay, kahve, asitli içecekler içmemelisiniz. Bunların yerine bitkisel çaylar, karahindiba çayı ve sıcak suya ekleyeceğiniz bir çay kaşığı elma sirkesi içebilirsiniz.

İçeceklerinizde doğal bal veya manuka balı kullanabilirsiniz. Türk kahvesi de içebilirsiniz. Elbette şekersiz olmak şartıyla.

Detoks diyetinde neler yenir?

Yani basit şekilde detoks diyeti yapmak istediğinizde, hayatınızdan bir süreliğine gluten, şeker, süt ve süt ürünleri, alkol ve işlenmiş tüm paket ürünleri çıkartırsanız kolay bir şekilde arınma sağlayabilirsiniz.

Organik et, balık, tavuk, hindi, sebze, meyve, kefir tüketirseniz kolay şekilde detoks diyeti yapmış olursunuz.