vücudu arındıran yiyecekler

Vücudu Arındıran Yiyecekler

Vücudu toksinlerden ve zararlı metallerden arındıran temizleyen bu yiyecekleri, en az haftada iki kez tüketmek sizi hem hastalıklardan korur hem de sağlığınızı düzenler.

Vücudu temizleyen yiyecekler, içecekler, çaylar ve baharatlar

Ebegümeci Çayı

ebegümeci çayı faydaları

Özellikle hormonları dengeleyen ve karın bölgesindeki yağların giderilmesinde kullanılan ebegümeci çayını günde bir bardak içebilirsiniz.

Beyaz Çay

beyaz çay faydaları

Beyaz çay yağ hücrelerini parçalayan ve yağ yakımını kolaylaştıran bir özelliğe sahip. Kilo vermek için beyaz çay içebilirsiniz. Ne kadar beyaz çay içilmeli? Yine günde bir bardak.

Zerdeçal

zerdeçal anti aging

Özellikle karaciğerin en önemli doğal ilacı olan zerdeçal muhteşem bir iltihap giderici. Safra kanalını temizliyor, fibrozis tedavisi için bir vazgeçilmez. Ayrıca çok iyi bir kanser önleyici.

Vücudu temizleyen yiyecekler

Kuşkonmaz

kuşkonmaz faydaları

Kuşkonmazda bulunan amino asitler ve mineraller karaciğeri toksinlerden korur. Ayrıca sarhoşluk nasıl geçer sorusunun cevabıdır. Çok iyi bir idrar söktürücü olduğu için, tüm sistemi temizlemede ustadır.

Bunun için akşamdan kalmalık nasıl geçer yazımı okuyabilirsiniz.

Tatlı Patates

tatlı patates faydaları

Kendinizi solgun, cansız hissediyorsanız biraz tatlı patates pişirin. İçindeki karotenoid cildinize hemen renk getirecektir. Karsinoid ihtiyacınızı da karşılayacaktır.

Tatlı patates ile detoks dondurma tarifi

Muz

organik muz

Muzu kim sevmez? Muz çok faydalı ama mutlaka organik muz tüketmelisiniz. Muz midede gaz oluşumunu önleyen harika bir yiyecektir. Muz hem şişkinliği azaltır hem de doğal potasyum kaynağıdır.

Badem

badem faydaları

Bademi de çiğ ve kavrulmamış olarak tüketmelisiniz. Hem karaciğer yağlanmasını önleyen yiyecekler arasındadır hem de kötü kolesterolü düşürür.

Bunlar vücudu arındıran temizleyen yiyeceklerdir. Her gün belli bir miktarda tüketmenizde fayda vardır.