Alkol sonrası detoks tarifi

Alkol Sonrası Detoks Suyu Tarifi Ve Beslenme Önerileri

Alkol aldıktan sonra ertesi gün detoks yaparak, vücudu arındırmak ve akşamdan kalmış olmanın verdiği semptomlardan kurtulmak mümkün. Bunun için alkol sonrası detoks suyu tarifi ve beslenme önerileri ile size yardımcı olacağım.

Akşamdan kalma belirtileri baş ve eklem ağrısı, sersemlik, halsizlik, yorgunluk, mide bulantısı, kan şekerinin düşmesi, mide bulantısı, mide yanması, ışığa duyarlılık, terleme ve tansiyon yükselmesi gibi semptomlarla kendini gösterir.

Oldukça rahatsız edici bir durumdur. Bir yandan “Neden bu kadar çok içtim” diye düşünürken diğer yandan da bir gece önce ne kadar eğlendiğinizi düşünürsünüz.

İnsan bazen o eğlencenin içindeyken limitini aşabilir. “O son tekilayı içmeyecektim” cümlesi aslında oldukça popülerdir. Bu yüzden öncelikle içinizdeki pişmanlık duygusundan kurtulmak iyi bir başlangıç olacaktır.

Alkol sonrası kendinizi hem psikolojik olarak hem de bedensel olarak arındırmak gerekir. Bu yüzden yapılacak ilk şey bugünkü semptomlarınıza odaklanmak yerine, dün gecenin ne kadar iyi geçtiğini düşünmek olmalıdır.

akşamdan kalmaya ne iyi gelir

Ve tabii ki banyo yapmak. Özellikle tansiyonun yükselmesi, mide, baş ve eklem ağrısı için serin bir banyo ile arınma sürecine başlamak iyi bir fikir.

Eğer bir terliyor bir üşüyorsanız, muhtemelen mideniz bulanıyordur ve vücudunuz o alkolü dışarı atmak istiyordur. Bu konuda ona yardımcı olmak da ilk olarak yapılacaklar listesinde yer alır.

Akşamdan kalmalık nasıl geçer?

Akşamdan kalmaya ne iyi gelir? Önce bir bardak su içtik, ardından ılık / serin suyla banyoya yaptık ve içimizdeki pişmanlık hissinden kurtulduk.

Şimdi akşamdan kalmalık nasıl geçer dediğimizde sırada güzel bir kahvaltı var. C vitamini, çinko ve B vitamini bugün size çok yardımcı olur. Şekeriniz düştüğü için canınız karbonhidrat da isteyebilir.

Taze sıkılmış bir portakal, elma veya havuç suyu iyi bir başlangıç olabilir. Veya sebze çorbası. Birazdan vereceğim tarifleri de kullanabilirsiniz. Biliyorum ki kahve içmek istiyorsunuz ancak bu, başlangıç için iyi bir seçenek değil.

Bolca su içmek bedenin arınması için gerekli olan en önemli şey. Bu yüzden hem alkol tüketimi sırasında hem de ertesi gün bolca su içmek çok işe yarayacaktır. Ve sarhoş olup kendinizden geçmenizi önleyecektir.

Alkol sonrası detoks suyu tarifi

Burada vereceğim alkol sonrası detoks tarifi listesinden, hoşunuza gideni hazırlayıp güne bununla da başlayabilirsiniz. Bir bardak sudan sonra tabii ki. Bugün bol su tüketmek çok önemli.

Virgin mary tarifi

virgin mry tarifi
Kendisi bloody marynin alkolsüz hali ve ayılmak için çok iyi bir seçenek. Domates suyu, kereviz sapı, karabiber ve taze limon suyu ile yapılır.

Virgin mary tarifi içine acı kırmızı sos ekleyenler de çok. Böylece metabolizmayı hızlandırıp, alkolün vücuttaki etkisinin daha hızlı atılmasını sağlıyor.

Armut muz smoothie tarifi

armut muz smoothie tarifi

Çok fazla tropikal meyveler kullanmanızı önermem çünkü mide bulantısı artırabilir. Ama herkesin bünyesi farklı tabii ki. Size iyi geliyorsa hindistan cevizi suyu, yeşil elma, lime, limon ve ananas ile de bir karışım hazırlayabilirsiniz.

Ancak armut muz smoothie tarifi hem bugün ihtiyaç duyduğunuz karbonhidrat ve şeker ihtiyacını karşılayacak hem de kaybettiğiniz enerjiyi yerine koymanıza yardımcı olacak.

Muz, yeşil armut, badem sütü, zencefil, bal, tarçın, kale ve buz ile bu güzel tarifi hazırlayabilirsiniz. Elbette süt yerine su ve kale yerine roka, tere, nane de kullanabilirsiniz.

Alkol detoksu için beslenme önerileri

Alkol sonrası vitamin ve mineral ihtiyacı, vücudun toparlanması için şarttır. Bu yüzden beslenme önerileri bu kapsamda gıdalar içermelidir.

Ekmek, börek, pizza gibi yiyecekler vücudunuzun arınma sürecinde katkıda bulunmaz ve hatta durumunuzu daha da ağırlaştırabilir.

Bu yüzden bugün karbonhidrat ihtiyacınızı muz, tatlı patates, portakal, yabanmersini ve pancar ile karşılamak çok daha mantıklıdır.

Bolca yeşillik tüketerek hem enerji seviyenizi yükseltebilirsiniz hem de vücudunuzun ihtiyaç duyduğu vitaminleri ve mineralleri sağlayabilirsiniz.

Roka, tere, nane, ıspanak ve dereotu iyi birer tercihtir. Marul yiyerek alkol sonrası depresyon semptomunu azaltabilir, salatalık yiyerek de vücudun ihtiyaç duyduğu sıvıyı destekleyebilirsiniz.