öksürüğe iyi gelen şeyler öksürük kesen detoks tarifleri

Öksürüğe İyi Gelen İçecekler Detoks Tarifleri

Ciğerleri temizlemek için kür hazırlamak isteyenler, öksürüğe iyi gelen içecekler arasında yer alan bu detoks tariflerini denemeli. Öksürük detoksu sizi çok rahatlatacak.

Ciğerlerimiz bizi hayatta ve sağlıklı tutan en önemli organlarımızdan biri. Sağlıklı bir akciğer ve nefes kapasitesine sahip olmak önemli.

Ciğerlerimiz kendini temizleyebilir fakat aynı zamanda tıkanabilir, iltihaplanabilir ve toksik maddelere maruz kaldığında bize büyük bir ağırlık ve rahatsızlık verir.

Bu yüzden hem üşütmeye iyi gelen karışımlar hem de akciğeri temizleyen kür olarak bu içecekleri hazırlamakta fayda var.

Öksürüğe ne iyi gelir?

Öksürüğe ne iyi gelir denildiğinde, doğal yollarla bu durumu iyileştirebilmek için yapabileceğiniz bir kaç önemli şey var.

Bunlardan birincisi öksürük için buhar banyosu. Sıcak ve nem boğazdaki mikropları öldürerek kuruluğu giderir. İkincisi sıcak suyun içine ekleyeceğiniz bir miktar limon ve bal.

Bu tarifi diyabet hastalığı olanlar da yapabilir. Az bir miktar organik bal tüketebilir ve bunun için diğer karbonhidrat ve şekerli gıdalardan feragat edebilirsiniz.

Organik tavuk çorbası ve gece uykusu da yine öksürük için evde ne yapılır denildiğinde yapabileceğimiz en iyi iki şeydir. Çünkü bu ikisinin tedavi edici özelliği çok yüksektir.

Özellikle 2 haftayı geçen kuru öksürük için mutlaka doktora danışmakta fayda vardır. Bunların dışında öksürüğe iyi gelen içecekler hazırlayabilirsiniz, şimdi tariflere geçelim.

Öksürüğe iyi gelen içecekler öksürük kesen detoks tarifleri

Özellikle boğaz ağrısı ilk başladığı zaman hazırlayacağınız bal ve sıcak su kürü, içine bir miktar portakal veya limon atarak tatlandırabilirsiniz, vücudu temizlemeye yardımcı olacak ve balın iltihap giderici özelliği sayesinde en baştan kontrolü ele almanızı sağlayacaktır.

bal sıcak su kürü

Yeşil çay tüketen biri misiniz bilmiyorum fakat yeşil çay hem kışın hem de yazın buzlu yeşil çay olmak üzere çoğunlukla tüketilmesinde fayda olan bir içecek.

Öksürük için evde çözüm dediğimizde de hem antioksidan olması hem de ciğerlere iyi gelen çay listesinde başta gelmesiyle ünlüdür.

Akciğer detoksu nasıl yapılır?

öksürüğe iyi gelen içecekler

Öksürüğe iyi gelen bal gibi tarçın da çoğu kişi tarafından kullanılır. Tarçın hem antioksidan hem de iltihap giderici özelliğe sahiptir aynı zamanda kan şekerini dengeler. Akciğer kanseri tedavisi öncesi ve sonrası da sıklıkla kullanılır çünkü o bölgedeki inflamasyonu azaltır.

Geçirgen bağırsak sendromu öldürür mü?

Tarçın çayı faydaları

Öksürük kesen tarif denildiğinde zencefil ve zerdeçal elbette bu listeye eklenmelidir. Zerdeçal hem öksürük kesici hem kanser ve iltihap önleyici hem de mide bulantısı ve ciğer tıkanıklığına ne iyi gelir dediğimizde aklımıza ilk gelmesi gereken bitkidir.

öksürük kesen tarif

Ve son olarak öksürüğe iyi gelen içecekler detoks tarifleri listemizde soğuk bir içecek var. Elma, turp, havuç kürü. Lif, C vitamini, E vitamini, potasyum ve diğer muhteşem bileşenlerle astım için kür denildiğinde de akla gelen bu içecek ihtiyacınız olan her şeyi karşılayacaktır.

Akciğer sağlığı için neler yapmalıyız?

Kronik obstrüktif akciğer hastalığı ve astım pek çok kişinin ölümüne sebep oluyor. Tıpkı kalp, eklemler ve diğer organlar gibi akciğer de zamanla yaşlanıyor. Gücünü kaybeden akciğer, daha zor nefes almaya sebep oluyor.

Ciğerleri temizleyen kür tariflerini yukarıdaki listede öğrendik şimdi de akciğer sağlığı için neler yapmalıyız sorusunun yanıtına bakalım.

  • Sigara kullanmayın
  • Egzersiz yapın
  • Hava kirliliğinden kaçının
  • Ev detoksu yapın
  • Sağlıklı beslenin
  • Nefes egzersizleri yapın

Ormanları ve yeşil alanları koruyalım ve çoğaltalım ki hem bizim için hem de gelecek nesiller için sağlıklı bir yaşam mümkün olsun. Bu alanların yok olması demek, insanlığın da yok olması demektir.

Gerekli özeni göstermemiz ve doğayla bir bütün olduğumuzu anlayabilmemiz çok önemlidir.