Adaçayı Faydaları Nedir Zayıflatır mı?

adaçayı zayıflatır mı faydaları

Avrupa ve Akdeniz kökenli bir bitki olan adaçayı, sıcak yerlerde yetişir. Adaçayı yaprakları, eski çağlarda kırılma, burkulma, şişkinlik ve kanamalarda önemli bir kurtarıcı olarak kullanılmıştır.

Pek çok herbalist tarafından, adaçayının egzamayı tedavi eden bitki olduğu kanıtlanmıştır. Menapoz dönemindeki, ‘sıcak basması’ için doğal çözümdür.

Adaçayı çok iyi bir doğal iltihap sökücüdür. Ve aynı zamanda doğal mantar sökücüdür. Araştırmalar sonucunda adaçayının candida albicans, herpes simplex virüsü ve influanza domuz gribi tedavisinde önemli bir yeri olduğu kanıtlanmıştır.

Adaçayının bilinen onlarca faydası vardır.

Adaçayı faydaları nelerdir?

adaçayı faydaları nedir

Terleme nasıl geçer? Adaçayı içerek. Fazla tükürük üretimi nasıl geçer? Yine adaçayı içerek. Adaçayı otu karaciğer ve pankreas fonksiyonlarını destekler.

Doğal sakinleştirici arayanlar için adaçayı bir vazgeçilmezdir. İnsüline bağımlı olmayan tip ii diyabet hastalarında kan şekerinin yükselmesini önler.

Adaçayı zayıflatır mı?

Adaçayı bağışıklık sistemini güçlendirdiği gibi, sindirim sistemini de güçlendirir. Sindirim sistemiyle ilgili yaşanan kabızlık veya ishal gibi sorunları iltihap giderici özelliğiyle onarır.

Kan basıncını düşürür ve insülin ve kortizol seviyesini düzenleyen bitkidir.

Tagged , , ,

Bir cevap yazın