sıvı detoks nedir ne işe yarar nasıl yapılır

Sıvı Detoksu Nedir? Sıvı Detoks Nasıl Yapılır Ve Hazırlanır?

3 günde 3 kilo verdiren sıvı detoksu nedir? Ne işe yarar? Özellikle karın göbek bölgesindeki yağlar için sıvı detoks nasıl yapılır? Evde nasıl hazırlanır? Bugünkü sorularımız ve cevaplarımız bunlar.

Öncelikle sıvı detoks zararlı mı? diye merak edenler için hemen hayır cevabını verelim. Neden? Çünkü bu detoksu hem 3 gün boyunca uyguluyoruz hem de içeceklerimiz, besin değeri açısından oldukça zengin.

Sıvı detoksu nedir?

Belli bir süre boyunca, sadece detoks diyetine uygun şekilde hazırlanan sıvıların içildiği bir diyettir. Genelde 3 gün veya 5 günlük kürler halinde, en fazla bir hafta yapılmalıdır.

Tıpkı 1 günlük detoks diyeti veya 3 günlük detoks diyeti ya da 1 haftalık detoks diyeti gibi, süre bittiğinde sağlıklı beslenme listesine geri dönülmelidir.

Sıvı detoks ne işe yarar?

Eğer vücudunuzda toksinler birikmişse, ki bunu daha önce vücudumda toksin olduğunu nasıl anlarım yazımda anlatmıştım, sıvı detoks yapmak bu toksinleri temizlemek için en verimli yoldur.

sıvı detoks diyeti faydaları tarif

Sıvı detoks ne işe yarar dediğimizde cilt de dahil olmak üzere tüm organlar ve sindirim sistemini temizlemek, yenilemek, canlandırmak diye cevap verebiliriz.

Sıvı detoks nasıl yapılır?

Detoks içecekleri listesinden ve sitemizdeki smoothie tariflerinden seçeceğiniz bir menü oluşturarak, 3 gün boyunca sadece bunları tüketmeniz gerekir.

Ayrıca zayıflatan detoks çayı da tüketebilirsiniz. Ve sıvı detoks nasıl yapılır dediğimizde bu içeceklerin yanında mutlaka ortalama 2 litre su da tüketmelisiniz.

sıvı detoks nasıl yapılır

Çünkü sıvı detoks faydaları arasında ilk sırada gelen vücuttaki toksinlerden arınmak, bol su yardımıyla daha da kolaylaşmaktadır.

Bu diyetle nasıl doyacağım?

Zengin içeriklerle hazırlayacağınız içecekler, açlık hissetmemenizi sağlar. Hamur işi, şeker, süt ve süt ürünleri gibi gıdalar insülin direncinizi etkilediği için daha fazla acıkıyor olabilirsiniz.

Oysa sebze ağırlıklı olarak hazırlayacağınız kürler sisteminizi dengede tutacaktır. Kürlerinizi %80 sebze %20 meyve ile hazırlarsanız, açlık hissetmediğinizi şaşkınlıkla fark edebilirsiniz.

Sıvı detoks evde nasıl hazırlanır?

Blender veya juicer veya meyve sebze sıkacağı ile kürlerinizi yaparak evde rahatça sıvı detoks içecekleri hazırlanır.

Kürlerinizde sebze ve meyvelerin içine su veya bitkisel süt dışında bir şey eklememelisiniz. Şekersiz olarak melisa çayı veya ada çayı gibi sakinleştirici çaylar içebilirsiniz.

evde sıvı detoks nasıl hazırlanır

Bunların dışında kahve, kefir gibi içecekler tüketmemelisiniz. Eğer vermeniz gereken kilo 3 değil daha fazla ise, bu diyetle birlikte 10 günlük detoks diyeti uygulayabilirsiniz.