detoks rejimindeki yiyecekler hangileri

Detoks Rejimindeki Yiyecekler

Detoks rejimindeki yiyecekler nelerdir? Detoks diyetinde hangi yiyecekler yenir? Neler yenir neler yenmez?

Detoks rejimi yapılan günlerde balıktan süt ve süt ürünlerine, kırmızı etten yumurtaya kadar bir çok gıda yasaklanır. Hangileri olduğuna detoks diyetinde yenmemesi gerekenler yazımızdan bakabilirsiniz.

Ana gıda olarak çeşitli kombinasyonlarda genellikle çiğ meyve, sebze ve bunların suları kullanılır. Enginar sapı, kereviz sapı, havuç, tüm berryler ve yeşil elma favori gıdalardır.

Detoks rejiminde neler yenir?

Bütün taze sebze ve meyveler, yeşillikler, tohumlar tüketilir. Pirinç veya darıdan pilavlar, yanında yeşilliklerle servis edilir. Açlığa müsaade edilmemeli, 30 dakika ile 2.5 saatlik aralarla gıda alınmalıdır.

Detoks rejiminde neler yenir? Diyeti hangi yiyeceklerle yapabiliriz öğrendik, peki saat düzeni ve sindirim nasıl sağlanır? Saat 07.00’de ılık su ve limon suyu ile başlayan detoks diyeti, 19.30’da yine limon suyu ile biter. En geç saat 22.30’da yatılır.

Şok detoks diyetindeki yiyecekler

Şok detoks diyetindeki yiyecekler

Şok detoks diyeti, oldukça sıkı ve kısıtlı gıdaların yer aldığı bir diyet uygulamasıdır. Bu yüzden daha çok doktor kontrolü altında ve direkt kilo vermek amacıyla değil, daha farklı tedavi amaçları için kullanılmaktadır.

Şok diyetlerde çoğunlukla sıvı besinler tüketilir. Öğünlerde smoothie shake hazırlamak veya smoothie bowl hazırlamak gibi. Bol su tüketilerek ve çeşitli yan terapilerle bir arada uygulanan kısa süreli diyetlerdir.

Kolay smoothie tarifleri de size günlük vitamin, mineral ve lif alımını destekleyici fikirler verebilir.

Hafif detoks rejimleri de vardır; bunlar zayıflama diyetlerinde de kolaylıkla uygulanırlar, diyetisyeninizden bu konuyla ilgili bilgi isteyebilirsiniz.