kereviz suyu faydaları zararlı neler

Kereviz Suyu Neye İyi Gelir? Kereviz Suyunun Faydaları

Kereviz suyunun faydaları neler? Kereviz suyu nasıl hazırlanır? Kereviz suyunun zararları var mıdır?

Özellikle son zamanlarda değeri çok daha fazla anlaşılan kereviz neden bu kadar faydalı? Elbette karaciğeri temizleme özelliği ile muhteşem bir detoks gıdası. Faydası o kadar çok ki, birlikte bakalım.

Kereviz, güçlü temizleme ve alkalik yapma özellikleri olan ve tüm sistemi soğutan bir sodyum klorür kaynağıdır. Aynı zamanda, detoks sürecinde üretilmesi gereken alkalik enzimlerin oluşumu için gereken magnezyumu da içerir.

Kereviz suyu uykusuzluk ve sinirsel gerginlik için de etkili bir ilaçtır. Kerevizin yatıştırıcı özellikleri, detoks sürecinde bedeni ve zihni gevşek ve rahat tutmaya yarar.

Sabah aç karnına kereviz suyu içmek

kereviz suyunun faydaları

Sabahları içilen bir bardak taze sıkılmış kereviz suyu, her ne kadar detoks süresince ihtiyacınızın olmayacağını umsak da, akşamdan kalma durumunu iyileştirmek için de çok iyi bir yöntemdir. Diğer zamanlarda da işinize yarayabilir.

Kereviz suyunun faydaları neler? Kereviz suyunun 8 müthiş faydası!

Kereviz suyu son zamanlarda oldukça popüler. Özellikle sabah aç karnına kereviz suyu içmek veya kereviz sapı suyu içmek sağlıklı ya da hasta herkesin en azından ayda bir hafta yapması gereken bir şey. Neden mi?

Kereviz suyunun zararları nelerdir?

kereviz sapı

Kerevize alerjiniz olabilir. Hamilelik döneminde kullanmanız önerilmez. Bu durumlarda diğer detoks içeceklerini tercih edebilirsiniz. Bunun dışında kerevizin herhangi bir zararı yoktur. Arınma amacıyla bir ay boyunca her sabah aç karnına tüketebilirsiniz.