alkali mikro filtre su arındırma cihazı

Mikro Su

Mikro su nedir? Su nasıl arındırılır? Alkalik suyun faydaları nelerdir? Su arındırma cihazı makineleri veya filtreleri işe yarıyor mu?

Japonya’da 2010 yılında, sağlık çevrelerinde mikro su veya “yeniden yapılandırılmış su” olarak da bilinen alkalik, iyonize mikro-kümelenmiş su üreten bir aygıt geliştirildi.

Bu, mutfak tezgahının üstüne koyulup herhangi bir musluğa bağlanabilen, büyük bir sözlük boyutlarında, ufak bir mekanizma.

Su önce katı partiküller ve mikroplardan arındırılmak üzere çok ince bir kömür filtresinden geçirilir, ardından da platin kaplı iki titanyum levhanın bulunduğu bölüme aktarılır.

Su arındırma cihazı ne yapıyor? Su nasıl arındırılır?

filtre su cihazı makro su yapımı

Elektroliz yöntemi sayesinde sudaki alkalik mineraller bir levhada toplanırken, klor, flor ve ağır metaller gibi asidik elementler de diğer levhaya çekilir. Asitli su bir çıkış tüpü sayesinde musluğa boşalırken, alkalik su ayrı bir çıkıştan kullanım için alınır.

Japonya’da mikro-su, kanser, bağışıklık eksikliği ve diğer birçok yıpratıcı durumun tedavisinde başarıyla kullanılmıştır ve hızla Batı’da da yaygınlaşmıştır.

Mikro su alkalik sağlıklı yaşam

Alkalik Ol yada Alkalik Öl isimli kitabın yazarı Dr. Theodore Baroody mikro-kümelenmiş suyu, klinik çalışmalarında tedavi aracı olarak kullanmakta ve “Benim fikrime göre bu teknoloji önümüzdeki senelerde, sağlık hizmetlerinde çalışanların ve toplumun genel sağlık yaklaşımını değiştirecektir” diye belirtmektedir.

filtre su arıtma cihazı

İçki sonrası baş ağrısına son!

Mikro-su Japonya’da barlar ve gece kulüplerinde tüm buzlar bu suyla üretilmekte ve içkiler bu mikrosuyla hazırlanmaktadır. Müşteriler ne kadar içki içerlerse içsinler, ertesi gün kendilerini akşamdan kalma hissetmediklerini söylemektedirler.

Bunun sebebi, negatif yüklü alkalik mikro suyun, alkolün asidik yan ürünlerini nötrleştirmesi ve onları karaciğer, beyin ve diğer dokularda takılıp kalmadan vücuttan atmasıdır.

Ayrıca mikro su antioksidan ve anti-aging etkisine sahiptir. Hücrelere çok daha fazla su ulaşmasını sağlar. Mineral açısından çok daha zengindir.