smoothie bowl nedir

Smoothie Bowl Nedir? Nasıl Hazırlanır?

Smoothie bowl tıpkı içmek için hazırlanan smoothie veya shake olarak isimlendirilen vitamin ve mineral değeri yüksek kasedir.

Blenderdan veya juicerdan geçirilmiş meyveler ile dondurma kıvamında bir tabak oluşturup, üzerini yine meyve, sebze, organik yulaf veya badem, ceviz fındık gibi besin değeri yüksek ve sağlıklı malzemelerle süsleyebilirsiniz.

Ve böylece, tamamen kendi zevkinize göre yaratıcı smoothie tabakları hazırlayabilirsiniz. Hem eğlenirsiniz, hem de vücudunuzun ihtiyacı olan besinleri almış olursunuz.

Smoothie bowl nedir smoothie nedir? Arasındaki fark nedir? ona bakalım.

Smoothie bowl ve smoothie shake arasındaki fark nedir?

Smoothie shake daha sıvı kıvamlıdır ve bardakta içilir. Az miktarda bir kaç sebze veya meyve ile hazırlanarak bolca sıvı eklenir. Günde bir iki litreye kadar içilerek hem sıvı ihtiyacı giderilebilir hem de sebzelerden ve meyvelerden vitaminler ve mineraller alınır.

Listede de örneklerini gördüğümüz gibi, değişik amaçlar için bu kürler sıvı veya katı şekilde hazırlanıp tüketilebilir.

Smooothie bowl ne demek? Kalorisi kaç?

smoothie bowl nasıl yapılır

Smoothie bowl ne demek? Çekilmiş ve karıştırılmış sebze ve meyve tabağıdır. Sıvısı smoothie shake’e narazan daha azdır. Kıvamı dondurma gibidir. Özellikle donmuş bazı meyvelerin eklenmesiyle ve su yerine kefir veya bitkisel sütler ile hazırlanmasıyla birlikte neredeyse tam bir dondurma kıvamına gelebilir.

Smoothie bowl kalorisi içine koyacağınız meyve ve sebzelere göre değişir. Daha az meyve ve bolca sebze eklediğinizde hem kalori olarak daha düşük olur hem de daha faydalı hale gelir.

Smoothie bowl nasıl hazırlanır? Ne gibi bir işlem yapılır?

smoothie bowl ne demek

Dilediğiniz meyve ve sebzeleri blenderda çekip smoothie bowl hazırlayabilirsiniz. Üzerine çekilmemiş meyveler ve organik glutensiz yulaf veya ceviz, fındık, badem ekleyebilirsiniz. Smoothie bowl yani smoothie tabaklarını zevkinize göre hazırlayabilirsiniz.

Smoothie bowl göz zevkine gerçekten çok uygun ve hem kendiniz için hazırlamak çok eğlenceli hem de misafirlerinize sağlıklı bir tabak sunmak çok daha yararlı.

Diyet için uygun tarifi nasıl oluştururum? dediğimizde detoks diyetinde neler yenir? ve detoks diyetinde yasaklar yazımızla birlikte antioksidan yiyecekler hakkında bilgi edinerek kendinize en uygun tarifleri hazırlayabilirsiniz.