En iyi smoothie blender makinesi

En İyi Smoothie Makinesi | Smoothie Blender Ne İşe Yarar?

Smoothie blender ne işe yarar? Sitemizde pek çok tarifi bulunan smoothieleri hazırlamak için en iyi smoothie makinesi hangisi? En ucuz smoothie blender makinesi hangisi?

Her zaman her aletin çeşitli alternatifleri oluyor. Bu çamaşır makinesi için de geçerli, minik bir mutfak robotu veya yumurta pişirme makinesi için de.

Elbette her markanın benzer ürünleri bulunuyor. Bazısında ek özellikler de var. Sağlıklı içecekler hazırlamak için şimdi bu makinelerde neler önemli onlara bakalım.

En iyi smoothie blender makinesi hangisi?

Bütçenize göre Sinbo, Tefal, Philips, Goldmaster, Fakir, Arzum, Vestel, Karaca, Tefal gibi smoothie blender makineleri bulunuyor. Peki bunlardan hangisini almak gerek?

Smoothie blender ne işe yarar önce buna bakalım. Sebzeleri ve meyveleri posasıyla birlikte sıvı veya püre haline getirir. Bir de slow juicer vardır. Onlar da taşı sıksa suyunu çıkarır cinsten makineler. Katı meyve sıkacağı olarak geçiyor. Hem slow juicer hem de smoothie blender paslanmaz çelikten bıçaklara sahip.

Smoothie blender ne işe yarar

Her iki makinenin de farklılıkları var bu detaylar sizin için çok önemli değilse, klasik bir smoothie blender makinesi alabilirsiniz. Çünkü iki tür arasındaki fiyat aralığı çok yüksek ve niyetiniz sağlıklı içecekler hazırlamaksa ikisi de amaca hizmet ediyor.

Ben hangisini kullanıyorum? Vestel kullanıyorum. Günlük olarak smoothielerimi bununla hazırlıyorum. Elma, muz, maydanoz hatta ayva gibi sert meyveleri de püre haline getirebiliyor. İçine sıvı eklemek gerekiyor. Yani sadece ayva atarsanız çekmez.

Smoothie nasıl hazırlanır?

Bu içeceklerin amacı sebze sevmeyenlere sebze tükettirmek olarak özetlenebilir aslında. Ispanak, kale, lahana gibi sebzeleri tek başına yemekten zevk almıyorsunuz fakat bunları günlük olarak tüketmek gerek çünkü hepsinin çok faydası var.

İşte bu noktada smoothie devreye girer. Peki smoothie nasıl hazırlanır? Çiğ tüketilebilen ıspanak, maydanoz, nane, kale gibi sebzelerle birlikte çilek, muz, avokado gibi aklınıza gelebilecek her türlü meyveyi karıştırıp lezzetli smoothieler yapabilirsiniz hatta smoothie bowl da hazırlayabilirsiniz. İlla içmeniz gerekmiyor, bu şekilde püre olarak da yiyebilirsiniz.

Smoothie nasıl hazırlanır

İsterseniz sadece sebzeli, isterseniz sadece meyveli veya ikisini karıştırarak da bir içecek veya püre hazırlayabilirsiniz. İçine su, bitkisel süt veya soda ekledikten sonra kıvamını kendinize göre ayarlayabilirsiniz. Püre için daha az sıvı koymanız gerekir.

Smoothie blender ne işe yarar?

Sebzeler, sağlıklı bir vücuda, bağışıklık sistemine, iyi çalışan bir sindirim sistemine metabolizmaya ve parlayan bir cilde sahip olmanız için harika aracılardır. Bu aracıları günlük olarak en az 5 porsiyon tüketmek gerekir. Fakat bu kadar çok sebze yiyemeyeceğimiz için smoothie blender ne işe yarar dediğimiz nokta burasıdır.

Bu sebzeleri içerek veya püre halinde bir atıştırmalık olarak yemememizi sağlar. Hem de bir tabakta pek çok sebze veya meyve tüketme fırsatı verir bize. Günde iki üç sefer bu içecekleri veya tabakları hazırlayabilirsiniz.

Sitemizden ve detoks içecekleri sayfamızdan pek çok smoothie tariflerine ulaşabilirsiniz.

En iyi smoothie makinesi bütçenize en uygun olan ve işinizi sağlam bir biçimde görecek olandır. Bu yüzden makineyi alırken seçiminizi buna göre yapabilirsiniz.

Hangi smoothie makinesi daha iyi

Aralarındaki önemli farklardan biri de, bazılarında elinizle basılı tutmanız gerekir, bazılarında sebzeleri meyveleri içine koyup tuşa basıp bırakabilirsiniz. Bu da yine tercihinize kalmış. Benim kullandığımda elle basmak gerekiyor ama çok da külfet olmuyor açıkçası.

Önemli bir not daha ekleyeyim. Eğer hazneye karanfil gibi çok sert bir şey koyduysanız daha uzun süre basılı tutmanız gerekebiliyor. Yoksa parça parça kalabiliyor. Sağlıklı günler. Afiyet olsun.