nane limonlu su

Naneli Limonlu Detoks Suyu Nasıl Yapılır?

Naneli limonlu su kullananlar, bu suyun onlara ekstra enerji ve dinçlik sağladığını iyi bilirler. Naneli su zayıflatır mı? Evet. Hem size daha çok güç ve direnç vereceği için daha çok hareket etmenizi sağlar hem de içindeki salatalık vücudun kolajen üretimini destekler.

Salatalığı, limonu ya da naneyi tek başına tüketmeyi sevmiyor olabilirsiniz fakat hazırlayacağınız bu detoks suyunda, özellikle pek çok kişinin hoşlanmadığı salatalık tadını almayacağınıza emin olabilirsiniz.

Naneli limonlu detoks suyu, hazırlayacağınız yoğunluğa göre damak zevkinize uyacak hale kolaylıkla gelebilen bir tariftir.

Nane limonlu ve salatalıklı su tarifi

Nane limon suyu nasıl yapılır birlikte bakalım. Naneli su tarifi aslında çok basit. Evde iki dakikada hazırlayabilirsiniz.

nane limonlu su

Naneli limonlu detoks suyu tarifi

  • 1 adet salatalık
  • 1 adet limon
  • 10 nane yaprağı
  • 2 litre su
  • Taze zencefil

Nane salatalık limon suyunu yapmak için, yukarıdaki malzemelerin hepsini karıştırın. Salatalık ve limonu küçük küçük doğrayabilirsiniz veya kabuklarıyla birlikte dilimleyebilirsiniz. Karışımı en az 2-3 saat bekletmenizde fayda var.

Bu detoks suyuna mutlaka limon ekleyin hatta tariftekinden daha çok limon da ekleyebilirsiniz çünkü limonun faydaları göz ardı edilemeyecek kadar çok.

Hatta akşam hazırlayıp, sabah işe veya okula giderken yanınızda götürebilir ve gün içinde tüketebilirsiniz bu detoks suyunu. Bunun için birer litrelik hava geçirmeyen termos kullanabilirsiniz.