sıcak çikolata tarifi

Sağlıklı İçecekler : Sıcak Çikolata Tarifi

Sıcak çikolata içmek isteyenler bunu nasıl sağlıklı bir tarife dönüştürebilir? Sizin için doğal bir tarifimiz var. Sağlıklı içecekler de lezzetli olabiliyor. Peki hangi malzemeleri kullanarak sağlıklı sıcak çikolata yapabiliriz? Öyle bir sıcak içecek yapalım ki, hem sıcak çikolata gibi olsun hem sağlıklı olsun hem de bağışıklık sistemimizi güçlendirsin.

Sıcak çikolatayı nasıl sağlıklı hale getirebiliriz?

Sıcak çikolata tarifinde kullanacağımız çikolatayı bitter çikolata olarak seçebiliriz. Organik kakao tozu ile benmari usulü eritebiliriz. Bu şekilde hiç şeker kullanmadan doğal bir tat oluşturmuş oluruz.

sağlıklı sıcak çikolata tarifi

Sağlıklı sıcak çikolata tarifimizin içine bir miktar tarçın ve/veya kakule ekleyebiliriz, böylece hem kan şekerini düzenler hem harika bir koku ve tat da verir.

Şimdi sıcak çikolatamızı öyle bir hale getirelim ki hem anti bakteriyel olsun hem de bağışıklık sistemini güçlendirsin. Bunun için ihtiyacımız olan şey hindistancevizi yağı. Bardağa aldığımız sıcak çikolatamıza bir çay kaşığı hindistancevizi yağı ekleyelim. Kilo almak isteyen biriyseniz bu aşamada biraz da ghee ekleyebilirsiniz. Şimdi tarife liste olarak bakalım.

Sağlıklı sıcak çikolata tarifi için malzemeler

Yazının içinde bahsettiğim tüm malzemeleri liste olarak sayalım :

  • Şekersiz bitter çikolata
  • Organik kakao tozu
  • Hindistancevizi yağı / Ghee yağı
  • Badem sütü / Fındık sütü
  • Tarçın / Kakule

Canınız sıcak çikolata istediğinde artık bu tarifle sağlıklı içecekler kategorisi içinde yer alan bu içeceği hazırlayabilirsiniz.