sıcak çikolata tarifi

Sağlıklı İçecekler : Sıcak Çikolata Tarifi

Sıcak çikolata içmek isteyenler bunu nasıl sağlıklı bir tarife dönüştürebilir? Sizin için doğal bir tarifimiz var. Sağlıklı içecekler de lezzetli olabiliyor. Peki hangi malzemeleri kullanarak sağlıklı sıcak çikolata yapabiliriz?

Öyle bir içecek yapalım ki, hem sıcak çikolata gibi olsun hem sağlıklı olsun hem de bağışıklık sistemimizi güçlendirsin.

Sıcak çikolatayı nasıl sağlıklı hale getirebiliriz?

Sıcak çikolata tarifinde kullanacağımız çikolatayı bitter çikolata olarak seçebiliriz. Organik kakao tozu ile benmari usulü eritebiliriz. Bu şekilde hiç şeker kullanmadan doğal bir tat oluşturmuş oluruz.

sağlıklı sıcak çikolata tarifi

Sağlıklı tarifimizin içine bir miktar tarçın ve/veya kakule ekleyebiliriz, böylece hem kan şekerini düzenler hem harika bir koku ve tat da verir.

Detoks dondurma tarifi : Tatlı patates ile vegan dondurma

Şimdi içeceğimizi öyle bir hale getirelim ki hem anti bakteriyel olsun hem de bağışıklık sistemini güçlendirsin. Bunun için ihtiyacımız olan şey hindistancevizi yağı.

Bardağa aldığımız içeceğimize bir çay kaşığı hindistan cevizi yağı ekleyelim. Kilo almak isteyen biriyseniz bu aşamada biraz da ghee ekleyebilirsiniz. Şimdi tarife liste olarak bakalım.

Bağışıklık güçlendirici smoothie tarifleri

Sağlıklı sıcak çikolata tarifi için malzemeler

Yazının içinde bahsettiğim tüm malzemeleri liste olarak sayalım :

  • Şekersiz bitter çikolata
  • Organik kakao tozu
  • Hindistancevizi yağı / Ghee yağı
  • Badem sütü / Fındık sütü
  • Tarçın / Kakule

Canınız sıcak çikolata istediğinde artık bu tarifle sağlıklı içecekler kategorisi içinde yer alan bu içeceği hazırlayabilirsiniz. Diyet sıcak çikolata tarifi ile kilo almazsınız hatta aksine zayıflarsınız.

Kulağa ilginç ve iyi geliyor, öyle değil mi?

Tatlı sevenler için sağlıklı tarifler arasında : şekersiz fındık ezmesi tarifi, şekersiz badem ezmesi tarifi ve muzlu chia puding tarifi da yer almaktadır.