Detoks Etkisi Olan Doğal Besinler

detoksta hangi yiyecekler yenir

Hangi yiyecekler detoks etkisi yapar? Hangi yiyeceklerle detoks yapılır? Detoks diyetinde ne yenir? Detoks etkisi olan doğal besinler hangileridir? Detoks rejimi uygulamak için mutlaka bir detoks programına katılmak veya detoks paketi almak gerekmiyor. Unutmamak gerekir ki, detoksun asıl amacı arınmaktır.

Yani hem vücudumuzu hem beynimizi hem ruhumuzu, zararlı tüm dış etkenlere karşı arındırabilirsek tam anlamıyla bir detoks uygulaması yapmış oluruz. Fakat gündelik yaşam içerisinde ve büyük kentlerde yaşayanlar için bu pek kolay olmamaktadır.

Hangi yiyeceklerle detoks diyeti yapılır?

Bunun için de hiç değilse, detoks etkisi olan doğal besinlerle vücudu desteklemek de çok yararlı olacaktır. Peki nedir bu doğal besinler? Ispanak, pazı, kale, brokoli gibi yeşil yapraklı sebzeler içeriklerinde klorofil barındırmaktadır. Bu klorofil de hem karaciğeri korur hem de vücudumuzu pestit ve metal gibi zararlı maddelerden arındırır.

detoks yiyecekleri

C vitamini açısından çok önemli bir besin olan limon, detoksta özellikle tercih edilen bir antioksidandır. Yemeklerinizde, salatalarınızda nar ekşisi yerine mutlaka limon kullanınız.

Detoks diyetinde ne yenir?

Detoks etkisi olan doğal besinler yiyecekler arasında yer alan; hem karaciğer enzimlerine yardım eden hem de sayılamayacak kadar çok alanda faydası bulunan sarımsak da toksinlerin atılmasına yardımcı olur.

Su teresi, lahana, yeşil çay, tahin de hem kolesterolü düşürür hem de bağırsakların temizlenmesini sağlar.

Tagged , , ,

Bir cevap yazın