sebze detoksu nedir nasıl yapılır nasıl hazırlanır faydaları nedir

Sebze Detoksu Nedir? Nasıl Yapılır? Ne İşe Yarar?

Hızlı kilo vermek ve özellikle karın göbek bölgesindeki yağlardan kurtulup zayıflamak isteyenler için sebze detoksu nedir nasıl hazırlanır nasıl yapılır ve ne işe yarar bu yazıda anlatacağım.

Nasıl hızlı kilo verilir yazımda da bahsettiğim gibi, detoks diyeti yaparken kas kütlesinden kaybetmeden ve vücudun ihtiyacı olan vitamin ve mineralleri alarak zayıflamak en sağlıklısıdır.

Bunun için liste halinde hazırlamış olduğum tariflerin yer aldığı hızlı kilo vermek için yağ yakıcı detoks tarifleri yazımdaki içerikleri öğünlerinizde uygulayabilirsiniz.

Sebze detoksu nedir? Nasıl yapılır?

Sebze detoksu nedir dediğimizde aslında adı üstünde sadece sebze tüketerek yapılan bir diyet türüdür. Ve elbette vücudumuza kalsiyum, protein ve omega-3 gibi hayati içerikleri de almamız gerektiğinden, çok uzun süreli olarak yapılmamalıdır. Veya takviye supplement kullanılmalıdır.

Eğer uzun süreli olarak yapmak isterseniz, menüye haftada bir gün bu içeriklerle zenginleştirilmiş gıdalar eklenmelidir. Çünkü kalsiyum eksikliği kas ve kemik sistemine zarar verir. B12 eksikliği sağlıklı kan hücrelerinin oluşabilmesini engeller ve depresyona yol açar. Omega-3 eksikliği de uyku düzeninin bozulmasına ve vücuttaki iltihabın artmasına ayrıca sindirim sistemi sorunlarına sebep verir.

sebze detoksu yapanlar zayıflama

Bu yüzden sebze detoksu nasıl yapılır dediğimizde genel kapsamda karbonhidrat tüketmemek, sınırlı miktarda antioksidan meyveler tüketmek, sebze ağırlıklı detoks tarifleri uygulamak olarak özetlenebilir.

Sebze detoksu yaparken neler yenmez içilmez? Kahve, alkol, süt ve süt ürünleri, kırmızı et, un ve unlu gıdalar sebze detoksu yaparken yememeniz gereken ve içmemeniz gereken gıdalardır.

Sebze detoksu ne işe yarar? Faydaları nelerdir?

Tıpkı sıvı detoksunda olduğu gibi çiğ sebze suyu içerek ve öğün olarak pişmiş sebzeler tüketilerek yapılan bu detoksta, vücudun ihtiyacı olan vitamin ve mineraller kısa sürede depolanır.

Sebze detoksu ne işe yarar dediğimizde bu vesileyle:

Peki sebze detoksu ile zayıflama olur mu? Elbette olur. Kısa sürede özellikle karın göbek bölgesindeki ödem ve yağlardan kurtulabilirsiniz.

Sebze detoksu nasıl hazırlanır?

Detoks etkisi olan doğal besinler günlük olarak dönüşümlü şekilde menüye eklenebilir. Detoks içecekleri harılanış ve tarifleri listesinden de, ağırlıklı olarak sebze içerikli smoothie tarifleri veya detoks suları da yine listede yer alabilir.

Öğünlerinizi hazırladıktan sonra ayrıca günlük olarak içebileceğiniz bir litre detoks uyunu her akşam hazırlayıp, ertesi gün için dolabınıza koyabilirsiniz. Detoks suyu nedir? Nasıl hazırlanır? faydalarıyla birilikte daha önce anlatmıştım.

sebze detoksu faydaları nedir nasıl yapılır

Öğünlerinizi günlük olarak farklı sebzelerle hazırlarsanız daha çok verim alırsınız. 1 hafta sebze detoksu yaptıktan sonra vücudunuzdaki, cildinizdeki değişimleri gözlemleyin. Kaç kilo verdiğinize bakın. Ve devam edip etmeyeceğinize karar verin.

Sebze detoksu yapanlar genelde bir hafta içinde hızlı bir şekilde belirgin değişimler görmektedir. Tabii diyeti doğru biçimde uygulamışlarsa. Bu sayfada bahsedilenleri önemerseniz, sebze detoksuyla zayıflamak ve daha sağlıklı bir bedene sahip olmak sizin için de kolay olacaktır.