Vücuttaki ödem ve toksinleri atan detoks içceği tarifi

Vücuttaki Ödem Ve Toksinleri Atan Detoks İçeceği Tarifi

Vücuttaki toksinleri atan ve ödemden kurtulmak için hazırlayabileceğiniz lezzetli, kolay bir detoks içeceği tarifi. Hem kilo verdiren hem de vücudu arındıran güzel bir kür.

Biz her ne kadar temiz beslenmeye çalışsak da, düzenli egzersiz yapsak da, bol bol su içsek de ne yazık ki bunlar çoğu zaman vücudun toksin atması için yeterli olmuyor.

Çünkü yediğimiz gıdalar, biz öyle sansak da temiz değil. Tamamen organik ve temiz beslensek de bu sefer hava kirliliği ve stres faktörü devreye giriyor. Stresin tüm vücutta çok yıkıcı bir etkisi bulunuyor.

Vücudumuzda toksin olduğunu nasıl anlarız?

Bağışıklık sistemini ve organlarını güçlendir

Sıvı formundaki besinler, vücudun toksik atık üretmesini önler ve var olan atıkların da vücuttan kolay bir şekilde atılmasına yardımcı olur.

bağışıklık sistemini güçlendir

Bağışıklık sistemini ve organlarını güçlendir! Düzenli olarak spor, temiz beslenme, bol su tüketimi, stresten uzak yaşamak, detoks içecekleri tüketmek bağışıklık sistemini ve organları güçlendirir.

Sizler için en etkili detoks tarifleri listesi hazırlamıştık. İçinden değişik değişik seçip hazırlayabilirsiniz. Şimdi bu yazımızın konusu olan vücuttaki ödem ve toksinleri atan detoks içeceği tarifine geçelim.

Vücuttaki ödem ve toksinleri atan detoks içceği tarifi

Vitaminler, mineraller ve lif açısından zengin, besleyici doyurucu aynı zamanda vücuttaki ödem ve toksinleri atan detoks içeceği tarifi hazırlamak için gereken malzemeler :

  • 1 adet salatalık
  • Yarım demet maydanoz
  • 2 adet kereviz sapı
  • Yarım limon
  • 2 adet pazı yaprağı
  • 3-4 adet ıspanak yaprağı
  • 2-9 sap taze reyhan

Bütün sebzeleri önce iyice yıkayıp temizleyin. Salatalığın kabuğunu soymadan blendera ekleyin. İçine yarım limonu sıkıp, diğer tüm malzemeleri de ekleyin.

toksinleri atan detoks içeceği

Karışımı, iyice sıvı hale gelene kadar smoothe makinesi ile çekin. Bardağa aldıktan sonra isterseniz içine buz veya taze nane yaprağı da ekleyebilirsiniz.

Haftada en az beş gün aç veya tok tüketirseniz, bu vücuttaki ödem ve toksinleri atan detoks içeceği tarifi ile kendinizi daha zinde, enerjik ve sağlıklı hissedeceğiniz kesin.