toksinlerin oluşumu toksinler nasıl temizlenir

Toksinlerin Oluşması

Vücudumuzda neden toksinler oluşur? Toksin ne demek? Kimlerde toksin oluşur? Toksinler nasıl gider?

Bedenimizde toksinlerin yığımlanmasının iki temel nedeni var : Birincisi, yediğimiz ve içtiğimiz besinlerdeki, soluduğumuz havadaki doğal olmayan çevresel faktörlerin artışı ile metabolizmanın doğal seviyesinin çok üstünde toksin yüklenmesidir.

Toksinler neden olur neden oluşur?

Toksinlerin oluşmasındaki diğer sebep ise; sağlıksız kişisel alışkanlıklar, hiperaktif modern yaşam tarzının getirdiği aşırı stres ve yorgunluk nedeniyle zayıflayan bağ dokusu ve vejetatif sinir sisteminin sağlığını kaybetmesidir.

toksinlerin temizlenmesi

Kimlerde toksin oluşur?

Özellikle metropollerde yaşayan insanlar; endüstriyel kimyasallar, pestisit diye tanımlanan tarımda kullanılan zehirli maddeler, elektromanyetik kirlenme, gıda katkı maddeleri, yanlış beslenmeden kaynaklanan aşırı asit birikimi, ağır metaller, anestezik maddelerin ve özellikle bilinçsizce kullanılan ilaçların kimyasal kalıntılarına maruz kalmaktadır.

Vücuttaki ödem ve toksinleri atan detoks içeceği tarifi

Toplumca legal kabul edilen alkol, tütün, kafein gibi drogların kalıntılarıyla birlikte eroin, kokain, gibi illegal drogların kalıntıları, ruhsal dünyamızda yaşanan sorunların ağır yükünden oluşan çok karmaşık bir kokteylin etkisi altında yaşamlarını sürdürme çabası içindediler. Ve bu kişiler vücutlarına her gün toksin alırlar.

toksinlerin oluşması

Toksinler nasıl gider? Nasıl temizlenir?

Toksinlerden kurtulmak için drenaj temizliği önemlidir. Ayrıca beslenme şeklini organik, katkısız yaparak paket ürünlerden vazgeçmek gerekir.

Detoks suları ile smoothie tarifleri ile destekleyici bir beslenme biçimi toksinlerin ve zararlı metallerin vücuttan arındırılmasına yardımcı olur.