Cilt detoksu nedir nasıl yapılır

Cilt Detoksu Nedir? Nasıl Yapılır? Arındırıcı Temizleme Tarifi

Ciltte kuruluk, pullanma, yorgunluk, cansızlık gibi sorunlar için cilt detoksu nasıl yapılır? Cildi güzelleştiren arındırıcı detoks temizleme tarifi ile vücudumuzun en büyük organına bakım yapalım.

Özellikle tatillerden sonra ya da makyajla uyumuşsak, stresli bir dönem geçiriyorsak veya son zamanlarda kötü beslenmişsek bu hemen cildimizi etkiler. Neyse ki cilt temizleme ve güzelleştirme detoksu ile tekrar eski halimize dönmek mümkün hatta eskisinden çok daha iyi bir hale.

Bu noktada cilt bakımı ve güzelliği için detoks suyu tarifleri de size çok yardımcı olacaktır. Elbette cilt detoksu beslenme ile çok alakalıdır. Bu noktada parlak bir cilt için ne yemeliyim sorusu akla gelir.

Vücutta sindirim sistemi (kötü beslenme) veya beyin (stres) gibi herhangi bir bölgede sorun olduğunda bu direkt olarak cilde yansır. Çünkü cildin, o bölgedeki sorunu onarma sürecinde gözenekler kapanır. Bu da sivilce, akne, egzama, kuruluk, cansızlık gibi pek çok soruna yol açar.

Cilt detoksu nedir? Nasıl yapılır?

Cilt detoksu nasıl yapılır denildiğinde bunun yazının başında da anlattığım gibi kendinize ayıracağınız bir dönem olduğunu bilmek gerekir. Yaşam şeklinize göre bir hafta boyunca veya haftada bir iki gün hava kirliliği, katkı maddeleri ve toksinlerden uzak durmak ayrıca cildi de arındırmak gerekir.

Cildi güzelleştiren arındırıcı detoks tarifi

Şimdi cilt detoksu nasıl yapılır tarifi ve aşamaları nedir ona bakalım.

  • Makyajınızı temizleyin
  • Yüzünüzü yıkayın
  • Peeling yapın
  • Cildinizi tonikleyin
  • Yüz buhar banyosu yapın
  • Maske uygulayın
  • Nemlendirin

Günlük olarak sabah ve akşam temizleme, yıkama, tonikleme, nemlendirme aşamalarını atlamadan uygulayın. Fakat arınma ve onarım için haftada 1-2 gün veya bir hafta boyunca her gün listedekileri uygulayın.

Toksinleri atan içecekler

Hiçbir zaman soğuk su veya sıcak su kullanmayın, her zaman ılık su tercih edin ve kurulama için yumuşak bir havluyu yüzünüzde nazikçe kullanın.

Soğuk detoks içecekleri

Cildi temizleyen detoks nasıl yapılır

Cildi temizleyen detoks nasıl yapılır denildiğinde sadece bu rutini uygulamak yeterli olmayacaktır. Aynı zamanda stresten uzak durmak ve sağlıklı beslenme ve gerekirse detoks çayı içmek de fayda sağlayacaktır. Bağışıklık sistemini güçlendiren meyveler tüketmeyi de unutmamak gerekir.

Yüz detoksu nasıl yapılır? Listedeki rutin takip edilmeli ve cilt tipine ve sorunlarına uygun ürünler kullanılmalıdır. Örneğin detoks yüz maskesi için cildi onaran canlandıran maske tarifi hazırlayabilirsiniz. Bununla birlikte kil maskesi de özellikle etkilidir.

Sağlıklı cilt için evde cilt güzelleştirme ve temizleme detoksu

Cilt detoksu yapmama gerektiğini nasıl anlarım? Eğer vücudumuzda her şey olması gerektiği gibi çalışıyorsa, cildimizde de bir sorun yoktur. Yani herhangi bir kızarıklık, inflamasyon, sivilce, akne, kuruluk, yağlanma, şişkinlik gibi. İçimiz sağlıklıysa dışımız da sağlıklıdır.

Cilt sorunları nasıl giderilir

Peki sağlıklı cilt için evde cilt güzelleştirme ve temizleme detoksu tarifi nasıl olmalı? Cilt sorunları nasıl giderilir denildiğinde bunun cevabı vücudumuzdan içeriye soktuklarımıza da dikkat etmemizden geçer.

Listedeki rutin ile birlikte 3 günlük detoks diyeti veya yaşam şeklinize göre bir haftalık detoks diyeti ya da 10 günlük detoks diyeti uygularsanız hem içeriden hem dışarıdan harika bir bakım yapmış olursunuz.