cildin parlak olması için

Parlak Bir Cilt İçin Ne Yemeliyim?

Cildinizin parlak olması için yemeniz gerekenler, cilt için uygulayacağınız bakım kürleri ve maskeler kadar önemli.

Toz, kir, hava kirliliği, toksinler, katkı maddeli yiyecekler hepsi iç organlarımızı etkilediği gibi cildimizi de etkiliyor.

Cilt temizliği için detoks suyu tarifi

Beslenmenize dikkat ederek parlak bir cilde sahip olmak için adım atabilirsiniz.

Parlak Bir Cilt İçin Ne Yemeli?

Özellikle kuru ciltlerin parlak olması için muz tüketebilirsiniz. Muzdaki potasyum hem cildinizin rengini korur, hem de cildi canlandıran yiyeceklerdendir.

parlak cilt için muz

Yaban mersininde bol miktarda A ve C vitamini bulunur. Yüksek derecede antioksidan etkisi olan yabanmersini cildinizi rahatlatır ve toksinlerden arındırarak parlak bir görünüm sağlar.

parlak cilt için yabanmersini

Karpuz sever misiniz? Yaz mevsiminin vazgeçilmez meyvesi olan karpuz, cildinizin ihtiyacı olan nem ve suyu sağlar.

Cildi güzelleştiren antioksidan smoothie tarifi denediniz mi? On günde gözle görülür bir değişim için mutlaka denemenizi tavsiye ederim.

cildi parlatan meyveler karpuz

Cilde İyi Gelen Yiyecekler

Ananasın içinde cildin şişmesini ve bozulmasını önleyen bromelain maddesi bulunur. Aynı zamanda ödem atmanızı ve toksinlerden arınmanızı da sağlar. Yüz şişliği nasıl geçer sorunuzu cevabı ananastır.

Detoks maskesi faydaları

cilde iyi gelen yiyecekler

Elmada yüksek düzeyde kolajen vardır, bu da için cildinizi fazlasıyla besler ve cilde parlaklık verir. Elma cilde iyi gelen, cildi canlandıran yiyecekler arasında.

elmanın cilde faydaları

Hayatınıza smoothie tarifleri girdiğinde kısa sürede hem cildinizde olumlu farklılıklar hissedersiniz hem de enerji seviyeniz yükselir.

Cildi Besleyen Meyveler

UV ışınlarından sadece kremlerle değil çilek yiyerek de korunabilirsiniz. Çilek güçlü bir temizleyici ve koruyucudur. Cildi besleyen meyveler arasındadır.

cilt bakımı çilek

Kivi hem yaşlanmayı geciktiren yiyecekler arasında yer alması, hem de C vitamini deposu olması özellikleriyle, çoğu cilt problemini ve cilt kuruluğunu önleyen yiyecekler arasında yer alır.

cilt güzelliği kivi

Elbette kereviz suyu içmek de cildi yumuşatır, temizler, nemlendirir ve daha pek çok fayda sağlar. Listede yer alan tüm gıdaları beslenme listenize eklemeye ve günlük olarak tüketmeye çalışın.

Böylece yaklaşık bir ay içinde cildinizdeki değişimi gözle görülür bir şekilde fark etmeye başlarsınız. Parlak bir cilt için ne yemeliyim diye düşünenler için bu gıdaların mutlaka tüketilmesini öneririm.