Detoks nedir ne işe yarar detoksun faydaları

Detoks Nedir? Nasıl Yapılır? Faydaları Nelerdir?

Detoks nedir? Temizlenme, arınma. Nasıl yapılır? Listeler ve örnek menü birazdan gelecek. Faydaları nelerdir? Akneden sedef hastalığına kadar, fibromiyaljiden kolite kadar etkili.

Temizlenme, arınma derken ne demek istiyorum? Daha önce drenajların temizlenmesi, toksinlerin oluşması isimli iki yazmıştım bu konuda.

Yapacağınız ilk şey vücudumda toksinler var mı? yazısındaki belirtilere bakmak. Çünkü çoğu kişide bu belirtiler var. Ama ya farkında değil, ya da çözümü farklı şekillerde arıyor.

Örneğin genital mantar, pek çok kişinin başının belasıdır. İlaç kullanırsınız, merhem kullanırsınız kısa bir süre geçer sonra yeniden ortaya çıkar. Oysa bundan detoks ile tamamen kurtulmak mümkündür.

Detoks nedir ne işe yarar? Detoksun faydaları nelerdir?

Toksinlerin ve kötü bakterilerin vücudumuzu ele geçirmesiyle birlikte pek çok hastalığın da temeli oluşturulmaya başlar.

Sivilceden migrene, sedef hastalığından romatoid artite ve elbette depresyon, okb, bipolar bozukluk anksiyete gibi pek çok semptoma sebep olur.

Bu konuyla ilgili detaylı bilgiyi detoks yapmak ne işe yarar yazımda bulabilirsiniz.

Peki detoks ne işe yarar? Vücudumuzdan ve zihnimizden bu toksinlerin atılmasına, iyi ve kötü bakteri dengesinin sağlanmasına yarar.

İnsan detoksu ne demek?

Bazı kişiler kısa dönemli olarak kilo vermek veya şişkinlikten ödemden kurtulmak için detoks diyeti yapar, bazı kişiler ise yukarıda saydığım semptomlardan kurtulmak için.

Detoks diyeti 3 gün de yapılabilir, 10 gün de, 1 ay da. Doktorunuz sizin için en uygun planı hazırlayacaktır. Ve gerekirse takviyelerle listenizi destekleyecektir.

Şimdi bakalım detoksun faydaları nelerdir?

  • Cildi yeniler ve sakinleştirir
  • Sindirim sistemini dengeler
  • Karaciğerdeki toksinleri temizler
  • Dolaşım sistemini hızlandırır
  • İdrar yolu enfeksiyonu riskini azaltır
  • Metabolizmayı hızlandırır
  • Enerji seviyesini artırır
  • Odaklanmayı artırır

Karaciğer, böbrek, cilt, akciğer ve mide bağırsak sağlıklı bir insanda vücudu toksinlerden temizler. Ancak kötü beslenme alışkanlığı, hava kirliliği, stres gibi etkenler buna engel olmaya başlar.

Detoks nedir nasıl yapılır

Bu süreç başladığında yorgunluk, halsizlik, asabiyet, odaklanamama, depresyon, mantarlar, reflü, ülser, gastrit, egzama, kolit gibi semptomlar ortaya çıkmaya başlar ve kontrol altına alınamazsa kansere giden bir yol açılmış olur.

Daha detaylı bilgi için kimler detoks diyeti yapabilir, detoks diyetinde neler yenir, detoks diyetinin faydaları ve detoks diyeti neden yapılır yazılarımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Detoks nedir? Nasıl yapılır?

Evde kolay detoks diyeti yapmak isteyenler için en basit yöntem, bunun en azından bir süre için bir arınma olduğunu bilmek ve kabul etmek olacaktır.

Yani bu sürecin içinde dopamin detoksu, beslenme değişiklikleri, yaşam ve düşünce değişiklikleri olmalıdır. Detoks suyu ne zaman içilir gibi önemli soruların da cevabının bilinmesi gerekir.

Detoks nedir nasıl yapılır denildiğinde detoks çayı, detoks çorbası, smoothie tarifleri ve vücut temizleme detoksu yazıları çok işinize yarayacaktır.

Elbette ihtiyacınıza göre cilt detoksu ya da karaciğer detoksu da yapabilirsiniz. Sitemizde çoğu sorun için çözüm olabilecek tarifler vardır.

Detoksu, manevi anlamda oruç tutmak gibi düşünebilirsiniz. Teknolojik aletlerden, dedikodudan, magazinden, stresten, kötü düşüncelerden ve gıdalardan uzak durmanız en iyi faydayı sağlayacaktır.