Ayak Detoksunun Faydaları

ayak detoksu nasıl yapılır

Ayak detoksu diğer adıyla iyon ayak detoksunun faydaları sadece ayaklara değil, tüm vücuda! Gün içerisinde negatif ve pozitif iyonlar vücudumuzda birikir. Ve vücutta biriken pozitif iyonlar bize zarar verir.

Ayak detoksunun en önemli faydalarından biri enerjiyi dengelemektir.  İyon ayak detoksunda, toksinleri yok eden negatif iyonlar kullanılır. Böylece vücutta doğal bir arınma olur ve işlevini çok daha iyi ve düzgün bir biçimde yerine getirmeye başlar.

ayak detoksu

Ayak detoksu yaparken nelere dikkat etmek gerekir?

Mesela su sarı bir renk alırsa, karaciğerinizde bir sorun var demektir. Ki çoğu detoks tedavisi karaciğeri iyileştirmek üzerine amaçlanır. Su sarı-yeşil bir renk alırsa böbrek, sindirim sistemi, rahim veya prostatla ilgili bir sorununuz var demektir. Su açık veya koyu turuncu / kırmızı bir renk alırsa; size uygulanan detoks eklemleriniz için faydalı olmuş demektir.

ayak detoksu renkler

Ayaklarınıza uyumadan önce, lavanta yağı sürebilirsiniz. Bu size rahat ve huzurlu bir uyku sağlar. Ayak tırnaklarınızda sorun varsa, hint sümbülü yağı de sürebilirsiniz.

Ayak detoksunun faydaları neler?

Ayak detoksu eklem ve kas ağrılarına iyi gelir. Alerjilerin çoğunu geçirir. Uykusuzluk problemi için doğal çözümdür. Konsantrasyon eksikliği nasıl düzelir? sorusunun cevabı ayak detoksudur. Egzama veya sedef hastaları da ayak detoksunun büyük faydasını görürler.

Tagged , , ,

Bir cevap yazın